Witajcie, czyli powitania :)

@Wrobel
Jeśli nie używasz jakiegoś bardzo specjalistycznego softu, który zmuszałby Cię do korzystania z Windowsa, przesiadaj się już teraz. Manjaro jest na tyle stabilną dystrybucją Linuksa, że po instalacji nie powinieneś mieć szczególnych kłopotów. A nawet, jeśli się pojawi jakiś problem, to od tego masz to Forum, aby znaleźć rozwiązanie ewentualnego problemu.

3 polubienia

No praktycznie to muszę mieć czas na przesiadkę i czy Simsy 4 będą działać bo córcia gra. No i drukarka jeszcze poza tym.

Drukarka powinna działać, o ile jest sprawna i nie jest to jakiś dziwny wynalazek sąsiada (choć i takie po odpowiedniej konfiguracji powinny działać) :wink: Sims 4 też powinien pójść pod Wine bez większych problemów – ma rangę platynową, czyli najwyższą z możliwych

1 polubienie

Drukarka laserowa Hp laserjet sprawna cały czas w użyciu no to tylko czas na przesiadkę i będzie ok.

1 polubienie

@Wrobel, witam na Forum. Ogarniaj temat i ‘ciesz się prostotą’ i stabilnością systemu, a jak będziesz miał pytania, to pamiętaj: jeden problem, jeden wątek - najlepiej we właściwym dziale.

1 polubienie

Ok postaram się ogarnąć jak najszybciej. No i ogarnąłem temat. Na moim Dell inspiron wylądowało po długim testowaniu Manjaro KDE plasma. Jeszcze muszę dopieścić wygląd ale powiem szczerze że, wiele innych ciekawych wersji linuxa sprawdzałem i najbardziej polubiłem Manjaro.

Melduję się nowy użytkownik. Wyeksmitowałem z laptopa Windę i jako, że na drugim kompie jest Debian, a była chęć na inny system, to padło na Manjaro. Przygodę z Pingwinem rozpocząłem od wydania Ubuntu 10.04, później przewinęło się kilka różnych dystrybucji. Manjaro zainstalowane, skonfigurowane, teraz pozostało tylko go używać.

3 polubienia

Serwus!
Po raz pierwszy linux wpadł mi w ręce w latach 90-tych. Przeleciałem chyba wszystkie. Jest to mój drugi ulubiony system poza AmigaOS/MorphOS. Który najlepszy? To zalezy od upodobań i preferencji. Na codzień jjednak to Manjaro jest moją faworytą :wink: Czy to na laptopie czy na Malince :star_struck:


P.S.
Co to jest Windows? :upside_down_face:

3 polubienia

Mam podobny komputeowy życiorys poza Morphosem - zdążyłem sprzedać Ami z PPC i Permedią zanim MOS rozwinął skrzydła. Zatem witam serdecznie :slight_smile:

1 polubienie

Witajcie,

Na razie nie będę się ujawniał :wink: Obserwuję to forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Mam kilka głupich pytań, na które jestem za leniwy/za głupi (Nie potrzebne skreślić.), żeby sobie samemu poradzić. :slight_smile:

Linuksa, tylko na desktopie używam od 2014 roku (Ale nie nazwałbym się zaawansowanym użytkownikiem.), głównie Ubuntu i pochodne (Najdłużej Linux Mint) Zeszłym roku używałem przez kilka miesięcy Manjaro testing z kde zainstalowanego przez iso architect, ale przez problemy ze środowiskiem graficznym (Wiem, sam się prosiłem, przechodząc na testing :wink: )postanowiłem wrócić na razie do Minta.

Krótko o mnie, jestem osobą, której czasem trzeba pokazać palcem, żebym zrozumiał, kto ma co na myśli :wink:

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :slight_smile:

3 polubienia

Witam wszystkich szanownych Forumowiczów i Forumowiczki :slightly_smiling_face: Z linuksa korzytam od trzech lat (na przemian z Windowem). Od kilku tygodni korzytam wyłącznie z naszej zacnej dystrybucji :slightly_smiling_face:

4 polubienia

Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem Manjaro od dnia 20 kwietnia 2020.
Z Linuksem jestem związany od kilkunastu lat (nawet już nie pamiętam dokładnie od kiedy, chyba od roku 2008). Pierwszą dystrybucją Linuksa, która miałem zainstalowaną na swoim komputerze było Ubuntu 8.10.
System bardzo przypadł mi do gustu chociaż były to czasy kiedy jeszcze nie za wesoło było ze sterownikami. Potem na dłuższy czas związałem się z Fedorą. W międzyczasie potestowałem jeszcze openSUSE, PCLinuxOS, inne odmiany Ubuntu, Mandriva.
Aż do teraz byłem zadowolonym użytkownikiem Ubuntu, ale postanowiłem skorzystać z Ubu w wersji z Xfce.
Z racji tego, że czasem czytam niusy z Distrowatch wpadło mi w oko, że rekordy popularności bije Manjaro , a że chciałem spróbować czegoś innego niż dystrybycje wywodzące się z Debiana, mój wybór padł na oparte na Archu Manjaro.
Zarwałem wczoraj noc, żeby nieco poznać system i powiem krótko: jestem nim zachwycony. Zarówno wydajnością jak i wyglądem. Nie będę się może już bardziej rozpisywał, ale na ten moment będę każdemu polecał Manjaro :slight_smile:

7 polubień

Cześć!
To moje drugie podejście do dystrybucji rolling-release a pierwsze do Manjaro.
Instalacja z płyty DVD kwietniowego Linux Magazine. Duża aktualizacja na początek ale system wstał więc zostanie chyba na dłużej. :slight_smile:

2 polubienia

Cześć. Pomyślałem, że też się przywitam. Zainstalowałem niedawno Manjaro. Wcześniej kilka lat używałem Windowsa 10, a jeszcze wcześniej Mandrivy, (k/x)Ubuntu, Zenwalka, Sabayona, KateOS i najdłużej Archa. Nie chciało mi się wszystkiego konfigurować, więc postanowiłem wypróbować Manjaro :smiley: Zależało mi na rolling-release

3 polubienia

@maciekz Witaj, przyda się na forum ktoś z długim stażem na Archu. :slight_smile:
KateOS to ta polska dystrybucja co zanikła?

1 polubienie

@xr7 Tak, KateOS zanikło. Prawdę mówiąc to używałem jej z ciekawości, bo była polska i jakoś tak pomieszkała u mnie na komputerze przez dłuższy czas :slight_smile: No teraz też miałem ochotę zainstalować Archa, ale po kilku latach na Windowsie, nie byłem pewny co się zmieniło i nie chciałem unieruchomić komputera

Nareszcie udało mi się zarejestrować na forum :rofl:
Na starej wersji istniałem jako quadro555. Z linuxem mam do czynienia od czasu Hożej Hawajki.Następnie różne distra, w większości z kde i plasmą. Najdłużej pclos. Z manjaro od kupna laptopa 4 lata. W zasadzie nuda. Raz reinstall gdyż zachciało mi się deepina postawić. Jako że dysk mały to wolałem usunąć Plasmę i wgrać Manjaro deepin. Zona powiedziała, że tamten linux był lepszy więc wróciłem z powrotem na Plasmę.

3 polubienia

To ja tez się przywitam :slight_smile:

3 polubienia

Witam wszystkich

3 polubienia

Hej, Robert z tej strony.

Jestem nowym Linuxarzem. Od jakiś 4 miesięcy próbuje inne distro (mint, ubuntu, u-budgie, open-SUSE). Uczę się bo bardzo mi się świat linuxa spodobał. Czytam książki, kurs i fora. Skończyłem na Archu, i po 6 próbie udało mi się go zainstalować, ale chyba za wcześniej jak dla mnie, i po dwóch dniach zmieniłem na Manjaro.
Mogę powiedzieć że jestem nareszcie zadowolony z tej dystrybucji.

Pozdrawiam.

5 polubień