Witajcie, czyli powitania :)

Witam, jestem czapnaper swoja przygodę z linuxem zacząłem 7 lat temu z tego 4 lata na dystrybucji Manjaro, która najbardziej przypadła mi do gustu.

2 polubienia

Siema, jestem Kurczak. Pisze na blogu DP.PL o Linux. Pierwszy Linux? Hmm, Ubuntu 12.04 jak wkur…zyłem się na Windows 7, a potem był Debian i Antergos a obecnie Manjaro Xfce. Obecny komputer to Lenovo T430s
49294853_938150156531719_6718999971179266048_n

1 polubienie

Cześć!
Podasz linka do bloga?

To mój pierwszy był Ubu 10.04.:wink:

Blog namierzony → @red_shoehart - dobreprogramy

Cóż pozostaje życzyć dobrych pomysłów na wpisy i wytrwałości w pisaniu :slight_smile:

2 polubienia

W sumie to zapomniałem się przywitać :smiley: Użytkownikiem Linuxa jestem od trzech lat, chyba. Nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego :slight_smile: Pierwsza dystrybucja z którą spędziłem najwięcej czasu to Parrot OS :slight_smile: później Solus aż w końcu przesiadłem się na Manjaro :slight_smile: Trochę to dziwne, bo zawsze polecałem innym tę dystrybucję, a sam nie używałem bo była za stabilna :sweat_smile: W między czasie używałem też trochę Ubuntu Studio.

Na co dzień dłubię przy RecBox’ie i od czasu do czasu dodam jakiś wpis na strono/blogu, a że pióro me lekkie nie jest, to uciekam do RecBox’a :smiley:

Pozdrawiam wszystkich. Jeszcze 3 lata temu nie słyszałem słowa “Linux” i nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje. Zaczynałem z windowsem 98 i tak trwałem do “dziesiątki”, przypadkowa rozmowa na forum dobrychprogramów i tak się “zaraziłem”. O tego czasu wyłącznie linux (wracałem kilka razy ale na dzień, dwa i dość).
… Ubuntu, debian, mint, antergos,manjaro,mxlinux,opensuse,solus,arcolinux,fedora i jeszcze tam coś. Mam grafikę Nvidia optimus i tu zawsze problemy. Jestem zwykłym użytkownikiem i szukam prostoty, stabilności i bezpieczeństwa. Manjaro jak dla mnie jest jedyną dystrybucją , która na starcie rozwiązuje problem z bumblebee i nie muszę nic grzebać. Inne niestety powodują mocne grzanie się laptopa. Więc nie mam wyjścia. Nigdy nie lubiłem KDE ale jakoś od miesiąca zmieniło się moje nastawienie do tego środowiska i mam nadzieję, że tak pozostanie.

1 polubienie

4 posts were split to a new topic: Nvidia Optimus i wysoka temperatura

Witam wszystkich nowych i doświadczonych użytkowników Manjaro !

Zaintalowałem wiele Linuksów i… trafiłem na Manjaro KDE. Ładnie wygląda, wydaje się solidnie wykonane, ciekawe opcje itp.

Chcę zostać z Manjaro KDE dlatego będę marudził i zadawał miliony pytań :slight_smile:

1 polubienie

Witam wszystkich forumowiczów,
Linuxa z przerwami używam od 2001 roku. Rozpoczynałem z SuSe, Mandriva, Red Hat i Debiana. Obecnie i przejściowo działam na Mincie (od dwóch dni) a wcześniej na openSUSE, Fedorze i ROSA Fresh (rosyjska dystrybucja). Sporo działałem tez na Ubuntu studio i Xubuntu. Używam wyłącznie środowiska Xfce (bo jest lekkie). Myślę, że polubię Manjaro, bo zamierzam działać wyłącznie na stabilnych dystrybucjach opartych na pakietach RPM. Pozdrawiam.
Działam na laptopie Lenovo G585 z francuską klawiatura AZERTY - jej mapowanie troszkę długie “francuski stary alternatywny z akcentami suna” - ale we wszystkich odmianach Linux zmieniam/podmieniam plik z mapowaniem na własny - bym miał na klawiaturze polskie ogonki.

Witam się i ja.
Dopiero zaczynam poznawać Manjaro. Póki co kiepsko nam idzie ale może dam radę.
Jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie.
Forum to dla mnie kopalnia wiedzy.
Pozdrawiam :slight_smile:

Manjaro nie jest oparte na RPM… Podejrzewam, że wypowiedź powyżej to jakiś błąd powstały podczas edycji.

… to nie był błąd ale pomyłka. Teraz już wiem o tym, że w Manjaro
" menedżerem pakietów w Manjaro jest pacman – nazwa wywodzi się od package manager"
Zaraz po swoim wpisie zostałem na forum poprawiony. Ale dzięki za zwrócenie uwagi.

1 polubienie

Nie ma problemu. Lepiej zwracać uwagę, bo nie wiadomo co komuś chodzi po głowie i co będzie chciał próbować. Co jakiś czas widzę użytkowników na głównym forum Manjaro dziwiących się czemu apt update nie chce im działać…

@ewa wszyscy jesteśmy laikami, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - witam w gronie tych bardziej uświadomionych :wink:
Kopiąc na forum, nie zapominaj o jego starszym rodzeństwie, czyli:
https://manjaro.pl/forum/
oraz artykułach na głównej stronie:
https://manjaro.pl/

1 polubienie

Witam.
Na GNU/Linuksie siedzę od czasów Amigi. Czyli najpierw Debian (supportował MC68K i później PPC), po przesiadce na IBM PC Compatible przewaliłem chyba wszystkie distro GNU/Linuksa i zaparkowałem ostatecznie na Archu - najpierw czysty, potem Antergos a od dwóch lat Manjaro.
Mam nadzieję dowiedzieć się na Forum czegoś nowego i w miarę możliwości podzielić się swoim doświadczeniem

Trochę dziwna kolejność, najpierw Arch potem Manjaro :slight_smile:
U mnie to było na odwrót, najpierw Manjaro a obecnie Arch.

Instalując Archa nie miałem pojęcia o istnieniu Manjaro. A jak wysypał mi się dysk nie miałem ochoty od nowa wszystkiego stawiać z palca i znalazłem pierw Antergosa (ale jakoś się nie dogadywaliśmy) a potem Manjaro. Jego distro z XFCE wygląda i działa prawie dokładnie tak, jak lubię i póki co zostaję na dłużej.

Mam nadzieję panowie/panie, że moja szczera deklaracja zakończy ten OT, nie mający nic wspólnego z powitaniem:
w dzieciństwie podobał mi się granatowy kolor, następnie brązowy i biały, po czym czarny i czerwony, a obecnie zielony. Nie mam zielonego (nomen omen) pojęcia dlaczego tak się działo, ale nie przeszkadza mi, to w aktywnym nierozumieniu innych, u których (czy, to w ogóle możliwe?) kolejność lajkowania barw była odmienna.

2 polubienia

Witam serdecznie wszystkich na tym forum. Jestem nowym użytkownikiem zarówno tego forum jak i Linuksa. Mam w tej chwili zainstalowanego Manjaro Gnome i na virtualbox Maboxa. Testowałem już różne rodzaje linuksów i Manjaro najbardziej mi odpowiada. Jak ogarnę linuxa to napewno zrezygnuję na dobre z Windowsa narazie patrzę, obserwuję i uczę się linuxa. Narazie jestem zadowolony.

2 polubienia