Witajcie, czyli powitania :)

Witaj @Varg718

I takie podejście jest najlepsze. Poznawanie Linuksa to fantastyczna przygoda i nie wiadomo dokąd cię zaprowadzi. Powodzenia.

2 polubienia

dzien dobry
mam na imie tomek, ale bardziej tomaszek. mam 12 alke bardziej 13 i mialem windows fajny i tam wszystko działalo, ale mi zepuł, to mi wujek kupil taki fajny szybki dysk i mi zrobil linuksa i to fajne, szybkie teraz ale mi nic dziala, to mi wujek mowi zebym mu dupy nietrul i se konto tutaj zalozy i pomogl to teraz jestem. no to jestem i mam rozne takie problemy ale najbardziej to mam zeby se mowil i to co mowil to zeby byly literki byly, bo jak wszkole mam, to se mowie i mi pani nie mowi ze ja brzydko pisze. ale to mi nie dziala a wujek mowi ze mam w lapopie mikrofon i ze mam tez taki co sie w dziurke wklada. ale co jak mi nie dziala
To mi wujek zrobił i już będę wiedział i pisał ładnie, bo mi błędy teraz podkreśla:
https://justpaste.it/47t8e

Cześć! Mam na imię Daniel i mam 23 lata :slight_smile: Z linuxem mam już styczność ładnych kilka lat, generalnie nigdy nie zagłębiałem się w niego, po prostu działał :slight_smile: Ale jako, że ostatnio chciałem spróbować czegoś nowego, trafiłem właśnie na manjaro - myślę super, spróbuję czegoś nie opartego na debianie tylko na archu :slight_smile: Tia… Pierwsze jakieś problemy się pojawiły przy instalacji gdzie nie chciało mi zaintalować gruba na EFI - wystarczyło zmienić format systemu plików na FAT32. Udało się, Manjaro chodzi, terminal standardowe “sudo apt-get update” - przecież to nie debianopochodne :smiley: Czuję, że czeka mnie troszkę nauki ale myślę, że zostanę z Wami na dłużej przynajmniej na jednym z moich komputerów :slight_smile: Aktualnie z Manjaro korzystam na Asus Zenbook UX310U więc pewnie będę miał też kilka pytań odnośnie konfiguracji systemu pod ten konkretnie model :slight_smile:

Pozdrawiam :smiley:

5 polubień

@Dyzio, witamy na Forum. Poczytaj, na początek, text’y na:

szczególnie:

na przykład:

1 polubienie

Cześć, Dominik z Wrocka. Z wykształcenia technik informatyk. Chociaż prowadzę firmę ogólna budowlaną związana z tynkami , elektryką i automatyka domową moim konikiem dalej jest grzebanie w systemie, a Linux do tego się nadaje idealnie. Chociaż na serwerze działa stabilna wersja Debiana, do gierek mam PS, to na laptopie postanowiłem spróbować Archa, a że nie miałem czasu siedzieć na Arch wiki i studiować procesu instalacji Archa z linii komend to wybrałem właśnie Manjaro z Xfce.(Archa instalowałem z powodzeniem, ale kilka lat wstecz, jeszcze przed Debianem.);

3 polubienia