Witajcie, czyli powitania :)

Cześć,
Jestem napcok i opiekuję się stroną Manjaro.PL oraz tym forum :slight_smile:

Użytkownik Linuksa od 20 lat, i tak się składa, że na desktopie zawsze związany z literką M (Mandrake, Mandriva, Mageia, Manjaro… i Mabox).
Na serwerach preferuję CentOS.

W wolnych chwilach wgryzam się w konfigurację Openboxa, i pracuję nad re-spinem Manjaro pod nazwą Mabox https://pl.maboxlinux.org

Michał jestem, miło mi :slight_smile: . Używam Linuxa już ok. 4 lat. Jestem przeciętnym użytkownikiem Linuxa, więc programowanie i różne techniczne szczegóły są dla mnie ciężkie do ogarnięcia, ale jakoś spokojnie daję radę na Manjaro, na którym jestem od ok. 3,5 roku i jestem bardzo zadowolony z systemu. Nie zamierzam się przenosić.
Moje ulubione środowisko to Plazma.

Oprócz tego mam serwery Ubuntu ze stronami firmowymi. Prowadzę też bloga o nazwie Przyjazny Linux, który jest częścią sieci tuxblog.pl:

https://przyjazny-linux.tuxblog.pl/

1 polubienie

Ulther - raczej pozostaję anonimowy (yhm, na pewno), linuxowa zabawa rozpoczęła się za bajkla, czyli jakieś 14 lat temu, kiedy Mandriva jeszcze miało swoją świetność. Jak to dzieciak mało rozumiałem, ctrl+c i ctrl+v, więc wróciłem do Windowsa. Teraz od prawie 6 lat, nie widzę życia bez linuxa, zgłębianie ciągle tajnik, nowości z tego świata.

1 polubienie

Cześć. Jestem eloaders, w internecie możecie znaleźć informacje o moim imieniu i nazwisku. Na dystrybucjach linuksa praktycznie od zawsze. Twórca programu I-Nex, który popadł już w zapomnienie. Ulubione środowisko to KDE/Plasma, jednak obecnie używam XFCE. Zajmuję się w wolnych chwilach programowaniem w C. Od ponad roku tworzę sterownik ogrzewania z interfejsem dotykowym.

2 polubienia

siema :wink:

Distro: Arch Linux Desktop: mwm wm: bspwm 0.9.5 Linux User: #592024
Host: arch-bspwm
Client: Shell: zsh v: 5.6.2
Kernel: 4.20.0.ll3-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
Display: x11 Server: X.Org 1.20.3 driver: intel compositor: compton Resolution: 1366x768@60.00hz, 1920x1080@60.00hz
CPU: Dual core Intel Core i3-4005U (-HT-MCP-) cache: 3072 KB
Clock speeds: max: 1700 MHz 1: 1700 MHz 2: 1700 MHz 3: 1700 MHz 4: 1700 MHz
Total memory: 15,6 GiB
Total swap: 2,99 GiB

Pozdrawiam

1 polubienie

Cześć, jestem studentoo925, linuxa używam od kilku miesięcy i dotychczas nie myślałem o zmianie majaro. Moim ulubionym środowiskiem jest plasma.

2 polubienia

Jestem Tomek i pochodzę z gatunku tych, których deweloperzy najbardziej nienawidzą, czyli zwykłym użytkownikiem linuxa :slight_smile: Moja przygoda z linuxem rozpoczęła się latem 2011 roku, na początku Ubuntu, potem Kubuntu. Na Manjaro siedzę od 2 lat. Moje ulubione środowisko to Plasma. Obecnie czekam aż coś mi się zepsuje w systemie, żeby zainstalować Maboxa (lenistwo górą :stuck_out_tongue:)

1 polubienie

@Tomek Możesz się nie doczekać, bo o to to trzeba się naprawdę postarać. A do Maboxa polecam VirtualBoxa :wink:

1 polubienie

Reklamuj go. W dzisiejszym zalewie bez marketingu się nie obejdzie. Podrzuć info do różnych portali, żeby napisali/zrecenzowali programik, albo przynajmniej pokazali na tle innych, podobnych zestawień. No i nowe wydania muszą być zawsze reklamowane w różnych miejscach.
U mnie I-Nex działa dobrze.

Witam wszystkich forumowiczów.:wink:

1 polubienie

Wtam.
Po 2 latach używania Manjaro, postanowiłem przejść na Arch-a, a to z tego powodu że w Manjaro był problem z jajkiem 4.18 (zawieszał mi się system podczas aktualizacji), ale sentyment pozostał

… nowy rok, nowe forum, nowy pierwszy wpis - witam starych i nowych forumowiczów.
O mnie? Dwucyfrowe doświadczenia z Windows’ami, wieloletnia znajomość z Linux’em i kilkuletni (już czwarty rok leci) poważny związek - zapewne dozgonny. Używam różnego sprzętu (byle nie nowy); środowisko graficzne, to Xfce oraz Openbox czasem; zastosowania desktop’owe najrozmaitsze. Ponieważ mam plan dożycia do emerytury i jeden dzień dłużej, a nadmiar alkoholu prowadzi do uzależnienia, dlatego posiłkuję się poczuciem humoru i satysfakcją, którą czerpię z wymiany wiedzy z innymi.

Będę tęsknił do prostoty starego forum, ale nowe ma również swoje zalety. Poza tym trzeba … umykać przed walcem historii :slight_smile:

@napcok -> nowy Mabox wywołuje grymas zadowolenia na mojej twarzoczaszce. Mlaskam przy tym niegrzecznie, ale nie mogę się powstrzymać.
@eloaders -> I-Nex ma się u mnie dobrze.

1 polubienie

ale wbrew pozorom discourse jest prostsze ( szybciej można opanować, jak stare forum )

Wszystko co znane, jest proste. Do starego forum czuję sentyment, ale piszę dopiero trzeciego post’a na nowym, a już mi się podoba. Będę jednak musiał dać sobie trochę czasu, aby zaakceptować istnienie pewnych rozwiązań i zacząć ich używać.

zgadza się zwłaszcza jak się ma kontakt o ponad 2 lat z discourse :wink: ( jak ja )

Też na początek miałem ambiwalentne wrażenie jak Manjaro główne forum przeszło na ten silnik. Z jednej strony bardzo mi się podobało, z drugiej szkoda było starych postów a nowe forum strasznie efekciarskie było, ale po 2 latach użytkowania (może dłużej? nie pamiętam od kiedy przeszli na to) nie wyobrażam sobie powrotu na sztywne, mało przyjazne, starodawne forum.

Na nowym silniku można tyle fajnych rzeczy robić:

  • polubienia, ikony dodawane do postów innych osób
  • łatwy cytat, zaznaczamy porcję tekstu i od razu dostajemy podpowiedź do kliknięcia i otwiera się edycja z cytatem
  • super łatwe wrzucanie zdjęć (po prostu przeciągam pliki do okna edycji posta/odpowiedzi)
  • dobry silnik wyszukiwań postów
  • łatwe zaznaczanie, że dany post jest rozwiązaniem wraz z linkiem w pierwszej wypowiedzi co oszczędza czas jak się szuka odpowiedzi i nie chce śledzić całej dyskusji
  • super interaktywne i pomocne pokazywanie postów, które się odwiedziło, i w których coś się działo, po kliknięciu przeskakuje się do fragmentu, który jest NOWY i nie trzeba czytać od początku, żeby sprawdzić co zdarzyło się od czasu ostatniej wizyty
  • dopisywanie postów do zakładek, jeśli mają ważną zawartość, do której możemy chcieć wrócić w przyszłości,
    i wiele, wiele innych super cech, które sprawiają, że jest to najlepszy silnik forum jaki kiedykolwiek widziałem i używałem.

Każde inne forum wydaje się być teraz prymitywne i głupie w porównaniu do discourse.

1 polubienie

Wszystko OK, super i git - ale do tych ikonorów i innych elementów interface’u, rozmiaru krowiego placka, to będę musiał przekonywać mózg przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Ale dziecinnienie i tabletyzacja interface’ów, to inny, szerszy problem.

Witam wszystkich na nowym Foum :slight_smile:
(Wszyscy się witają, to i ja tak zacznę :smile:)
Linuksem zainteresowałem się “z musu”, jakieś 5 lat temu, gdy powszechnie znany monopolista zakończył wsparcie dla systemy oznaczonego XP, którego wtedy używałem i próbował zmusić mnie do instalacji spyware :space_invader:, nazwanego przewrotnie system operacyjnym i oznaczonego numerem 10.
Szukając wtedy najlepszego Linuksa dla siebie, znalazłem szybkie i stabilne Manjaro, które posiadało b. aktywne i pomocne forum w języku polskim, co także, w istotnym stopniu przyczyniło się do postawienia na tą dystrybucję.
Z perspektywy czasu, widzę, że decyzja o wyborze Manjaro była optymalna i chociaż stare forum już nie istnieje (a szkoda, bo było tam dużo ciekawych wpisów) to dzięki koledze @napcok polskie forum Manjaro ma się całkiem dobrze :+1: :sparkler:

Nowe Forum jest OK :slight_smile:

Witaj @majo :slight_smile:
Stare forum jest cały czas dostępne, no ale bardziej jako archiwum wpisów.
Nowe wątki lepiej rozwijać tutaj - obecne forum jeśli chodzi o funkcjonalność w porównaniu ze starym to niebo a ziemia :slight_smile:

Tak, to wiem. I niech tak zostanie.

Pisałem o bardzo starym Forum Manjaro, swego czasu pod adresem http://forum.openlinux.pl , które, niestety, zostało usunięte, wraz z zawartością. Strzępy z tamtego forum można zobaczyć w archiwum sieci: Forum OpenLinux.pl - Manjaro

1 polubienie