Regulamin forum


#1

Witamy wszystkich użytkowników na forum https://forum.manjaro.pl .

Głównym celem tego forum jest pomoc w rozwiązywaniu problemów z systemem Manjaro, jak również propagowanie innych dystrybucji z rodziny Linux.

 1. Forum poświęcone jest dystrybucji Manjaro .
 2. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy rozwiązania nie ma na:
 1. Zadając pytanie, spróbuj je dokładnie opisać od początku do końca, dodaj zdjęcia, podaj logi – w przeciwnym wypadku trudno będzie ustalić przyczynę usterki/problemu.
 2. Pamiętaj, że na forum znajdują się również ludzie – hobbiści, którzy z własnej woli chcą Tobie pomóc, z Tobą porozmawiać.

REGULAMIN

Aby usprawnić korzystanie z forum prosimy o przestrzeganie regulaminu:

 1. Założenie konta przez forumowicza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

 2. Na forum obowiązują ogólne zasady kultury i dobrego wychowania. Niedopuszczalne, są ataki personalne i obrażanie innych użytkowników.

 3. Piszemy zgodnie z zasadami poprawnej pisowni i ortografii używając polskich znaków – pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.

 4. Nie piszemy posta pod postem, lecz edytujemy wcześniejszy swój wpis, używając przycisku ”Edytuj”. Używamy znaczników zdefiniowanych u góry edycji wpisu. Nie wklejamy długich logów na forum, lecz na jakiś pastebin (wklejkę) – tutaj zostawiamy tylko link.

 5. Na forum nie używamy WIELKICH LITER – nie krzyczymy.

 6. Obowiązuje zasada – Jeden temat, jeden wątek. Zakładając wątek postaraj się podać jak najwięcej informacji dotyczących problemu.

 7. Zanim użytkownik forum napisze nowy temat, prosimy przeszukać forum, tak aby upewnić się, że nie będziemy powielali tego samego tematu.

 8. Tytuł tematu powinien być krótki i zwięzły. W przypadku rozwiązania problemu prosimy autora o zaznaczenie posta z rozwiązaniem.

 9. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na forum treści rasistowskich, pornograficznych, obrażania uczuć religijnych innych użytkowników, jak również traktowania forum jako miejsca do reklamowania swoich firm, produktów itd.

 10. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu forum, Administratorzy zastrzegają sobie prawo do podejmowania środków, mających na celu zachowanie porządku na forum, a więc do udzielania ostrzeżeń, usuwania postów niezgodnych z regulaminem, a nawet usuwania kont użytkowników, którzy nagminnie łamią zasady panujące na forum.

 11. Szanujmy się nawzajem, a forum będzie miejscem gdzie będziemy często zaglądali, pomagając sobie i innym, czego wszystkim życzymy.

Administratorzy forum 


Zagadkowy fenomen Archa
zamknięcie #3

Długie uruchamianie
przypięcie #6