Zagadkowy fenomen Archa

Xfce posiada dużo opcji konfiguracyjnych.
Oczywiście trzeba trochę poznać to DE.

A graficzny menadżer pakietów i dostęp do AUR?

W Anarchy domyślnym manager-em pakietów jest gnome-software-packagekit, ale ja go wywaliłem, i z AUR zainstalowałem pamac-classic. A wiadomo jak pamac to i AUR.

nie wiem nie posiadam wspomnianych programów, tylko jak pisałem z root odpalam Krusader’a i kolejna
sprawa że zamiast dbus mam zbudowane dbus-x11

https://github.com/polaur/aur-rebased/tree/master/dbus-x11

bo dbus własnie były problemy przy odpalaniu Krusadera’a z root :wink:

a przy bspwm to się sprawdza nie wiem jak przy innych gui?

Krusader dalej daje sie uruchomić w trybie admina. Tylko oficjalne apki KDE są przyblokowane bo inaczej sobie z tym radzą.
Dlatego zawsze dobrze mieć Krusader’a obok. Dla mnie Krusader to podstawa. Żeby jeszcze naprawili bug z nadpisywaniem literek na siebie podczas zmian nazwy… Od lat nic z tym nie zrobili :frowning:. Trzeba będzie poszukać gdzie bugi Krusadera się zgłasza.

Panowie! (być może również Panie, nie wnikam), z wątku robi się wór z niespodziankami. Nie jestem w stanie przewidzieć, czym zostanę zaskoczony, gdy tutaj zajrzę. Jeżeli nazwa wątku brzmi ‘Zagadkowy fenomen Archa’, to nie musimy koniecznie odnosić się do zagadki, ale byłoby miło trzymać się Arch’a.

Wątek istotnie przerodził się w pogaduchy. :laughing:

Zen ma Plasmę w wyborze i z tego powodu go zainstalowałem dzisiaj z powodzeniem. Jest super :sunglasses:
Dzięki :smiley:

Nie wiem z jakiej wersji Krusader korzystasz na Manjaro ale u mnie na zbudowanej
Wersji
2.8.0.dev.r5962.g2df3af6c-1

nie obserwuję takich problemów jakie opisujesz…

może warto spróbować zbudować pobierając migawkę z:

AUR (en) - krusader-git

może się bez problemów zbuduje na Manjaro na Arch zero problemów :wink:


I tu przechodzimy do sedna fenomenu Arch że jak ktoś wie co robi może bez problemu korzystać z AUR
( budując paczki z pewnych źródeł i od pewnych opiekunów pakietów )
bo jak każdy wie że w AUR są różne kwiatki ( programy ) gdzie PKGBULID jest tak zrobiony że nie mam opcji żeby się paczka zbudowała ( sam trafiłem nieraz na takie kwiatki )

Ale budując pakiety z AUR na Manjaro często można natrafić na nie spójności pakietów przez to że numeracja jest nie zgodna z Arch ( a te pakiety które znajdują się Manjaro które były budowane z AUR są już przystosowane do zależności )


Więc Arch daje pełną swobodę i niezależność, a Manjaro jest dobre dla osób które nie grzebią w systemie i nie przystosowują go do swoich potrzeb
( bo mając Manjaro ciągle napotykałem na jakieś problemy przystosowując go pod siebie )
a na Arch takich problemów nie mam…

I jak dla mnie to jest “Zagadkowy fenomen Archa”

A poza tym, ostatnia poprawka w Archu jest z 14 lipca ubiegłego roku. Deweloperzy wyraźnie się poprawili, a ja zakładając ten wątek, tego nie doczytałem. :smirk:
Czyli Arch jest super!

A jednak nowa domena dla Anarchy Linux została wykupiona przez admina grupy Anarchy Linux z Facebook-a.

Nowa domena została wykupiona przez jednego z developer’ów i wygląda na to, że paru z nich przejęło inicjatywę i poprowadzą dalej projekt.

Przecież tłumaczę, że domena została wykupiona przez admina grupy Anarchy Linux na FB, a nie przez żadnego dev-a.

Catalinn Catalin

Administrator · 5 godz.

Because old domain is lost I bought a new domain. So new anarchy website is this https://www.anarchylinux.org/.

Niestety ten błąd dalej występuje w wersji git. Najwyraźniej nie wiesz o co chodzi. U innych też ten błąd jest widoczny.
Zaznacz plik, naciśnij F2 i zacznij cokolwiek nowego wpisywać. Zobaczysz, że stary napis nie znika i nowy pojawia się w jego miejscu przez co nakładają się na siebie.
Poza tym wersja git krusadera jest jakaś ułomna i nie radzi sobie z lokalizacją menu :frowning:.

wiem o co Ci chodzi i u mnie tej ułomności o której wspominasz nie ma…
może to ma coś wspólnego z wm z jakiego się korzysta acz to nie powinno mieć wpływu, a tak na marginesie z Krusader’a korzystam od ponad 10 lat bo to jedyna alternatywa poprawnie działająca dla Total Commandera

no akurat mam odmienne zdanie wersja git a korzystam z nie już ponad 3 lata jest bardziej rozwinięta od standardowej wersji, a co do menu też nie widzę żadnych złych rzeczy…

Jedno drugiego nie wyklucza - można być, jednocześnie, administratorem jakiejś strony/profilu/grupy i developer’em jakiegoś oprogramowania. Szczególnie, jeżeli TA grupa dotyczy TEGO oprogramowania:
https://github.com/deadhead420/anarchy-linux/issues/767#issuecomment-463644308

Nie jest ułomna, tylko wszystko budowane z gita KDE nie jest w pełni zlokalizowane. Ani frameworks, ani plasma, ani aplikacje. Nazywać to ułomnością… jest (żartobliwie mówiąc) “ułomnością” i (mówiąc już na poważnie) niewiedzą.

Dam Ci dobrą radę - porównaj sobie diffem plik z wydania src oraz te dostępne na gicie. Zobacz czego brakuje na gicie. Wtedy zabieraj głos i wydawaj opinie.

@Piaskun nie rób osobnych wpisów, raz za razem (jeżeli Twój jest ostatni), tylko edytuj już istniejący.

a jak edytuje w /etc cos tu jeszcze mam archa czy nie? przeciez zmienilem plik ze swietego zrdodla wkoncu?