Problem podczas aktualizacji w AUR - plik się nie aktualizuje

Natknąłem się na ciekawy problem podczas aktualizacji w AUR (dla pakietu traffictoll) .
Pojawił się problem z tym pakietem, co opisałem w innym wątku.

Developer zmodyfikował kod źródłowy, a następnie Maintener tego pakietu w AUR dokonał aktualizacji paczki.
Paczka ta bazuje na źródle, gdzie m.in. znajduje się plik cli.py, w którym linia 19, która była wcześniej źródłem błędu, została zmodyfikowana ze starej wersji:
argument_parser.add_argument('--logging-level', '-l', choices=logger._levels, default='INFO')
na nową:
argument_parser.add_argument('--logging-level', '-l', choices=logger._core.levels, default='INFO')

Przebudowałem tą paczkę, jednak ciągle był ten sam błąd i odkryłem, że plik /usr/lib/python3.8/site-packages/traffictoll/cli.py ciągle posiada starą wersję linii 19. (Dopiero ręczna korekta tego pliku rozwiązała sprawę.)

Jak to się mogło stać, że przebudowanie pakietu, a nawet usunięcie i zbudowanie go od początku, tworzyło mi ciągle starą (wadliwą) wersję pliku w tym pakiecie?

Rzeczywiście dziwne zachowanie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to cache albo błędny PKGBUILD.

Wyjaśniło się, okazało się, że problem leżał gdzieś w sposobie budowania paczki w AUR.
Mainteiner właśnie zrobił kolejną aktualizację pakietu i teraz jest OK.