Pochwal się jakie masz łącze neta

Dlatego złożyłem reklamację - to zależy też od dostawcy. Niektórzy dostawcy lecą sobie w kulki - niestety. Trzeba troszkę powalczyć i nawet ewentualnie napisać skargę do “Federacji Obrony Konsumentów”
Tak już walczyłem z Canal+ i pozytywnie poszło dla mnie.

Wątek jest typowo samczy: kto ma większego. Natomiast, co do konkretnej prędkości @ewa, to wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby, albo - bardziej ogólnie - jak do tego podchodzisz. Ja mam taką sobie prędkość (z tych dolnych), ale stosunek prędkości do ceny jest w okolicy bezkonkurencyjny.


Zajrzyj @lcoyote do umowy i sprawdź, czy prędkości o jakich marzysz, są gwarantowane, czy maksymalne.

@azja, słaba prędkość mojego łącza ma dwie przyczyny: Manjaro (póki co) akceptuje tylko mój starszy router, nieobsługujący LTE no i mieszkam w miejscu o słabym zasięgu.
Nie stanowi to dla mnie problemu, który spędzałby mi sen z powiek.
Koszt 30zł miesięcznie.

… to wcale nie tak, bo czy mam takiego? czy innego? - to to pozostaje w sypialni.
A jak miało byś “tyle a tyle” a jest jak wskazują wyniki pomiaru prędkości - to za coś tam jakieś opłaty z konta schodzą … - i uczciwość dostawców internetowych też

‘Samczy wątek’, to był dowcip (choć nie pozbawiony realnych podstaw). Natomiast, co do prędkości, to wiążące, są zapisy w umowie, a nie uczciwość dostawcy - dlatego radzę sprawdzić w umowie, w jaki sposób jest sformułowana informacja nt. prędkości łącza. Wiem, że to dzisiaj niemodne, ale przecinki również mają znaczenie.

Też korzystam z Manjaro i routera Lte, a także miałem sposobność testować 2 inne routery i nigdy Manjaro nie sprawiał problemów z Lte.

Sugeruję Ci założyć nowy wątek, podać dane tego routera + inne informacje i może uda się znaleźć rozwiązanie.

@majo, jak tylko będę gotowa, spytam Was o to :slight_smile:

osobiście określiłbym inaczej…
ale głównie ma to na celu zobaczyć co kto ma i jak to ma się do rzeczywistości i realiów rynku gdzie
( w większości są to łącze nie symetryczne bo niestety u nas to głównie panuje, bo firmy dostawcy muszą coś mieć dla siebie na strony etc. itp. )
osobiście jakbym miał w domu nie 600/50 a 600/600Mb/s to na pewno postawiłbym znowu serwer produkcyjny w domu a nie trzymał na KVM… ale niestety u nas łącza symetryczne to jest rzadkość, ale takie są realia…

Może nadal nie jest to demon prędkości ale najważniejsze, że Manjaro polubił się z moim nowszym routerem :wink:
Wystarczyło zainstalować pakiet usb_modeswitch.
@robson75, to Twoją podpowiedź znalazłam… w sieci. Dzięki.

test%20play%20kabel

To i ja pokażę:
speed
albo tu
ohv

U mnie też ostatnio się poprawiło i prędkość już znośna
Net_pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87

20mb 0.600mb 20ms staly klient za prawie ta sama sume moglbym miec kilka razy szybszy

To wpisy pod tytułem “pochwal się jakie masz łącze” a nie jak pisze @ppp666

drobne zmiany :wink:

8603122808

po wymianie routera będzie 940/60 Mb/s.

Kolega się chyba szykuje do ściągnięcia całego netu na raz :nerd_face:

Na dyskietkę, jak Chuck :slight_smile:

1 polubienie

tak zwłaszcza jak się ma naście sprzętów w sieci TV, 4 lapki, blaszak a o 4 smartphon’ach nie wspominam :smiley:


jak wspominałem wyżej jakbym miał symetryczne to by było super takie 940/940 Mb/s :smiley:

Ot takie moje łącze.

net

Po wymianie routera i wszystko w sieci jw. wspominałem :smiley:

lingruby at arch-bspwm ~   
❯❯❯  speedtest                                                                                                                                      [0]  [293]  20:22:04

   Speedtest by Ookla

     Server: Skomur J.K. Pruscy i D.P. Kaczmarek - Zgierz (id = 8469)
        ISP: Toya sp.z.o.o
    Latency:    10.90 ms   (1.46 ms jitter)
   Download:   833.76 Mbps (data used: 915.1 MB)                               
     Upload:    59.56 Mbps (data used: 28.4 MB)                               
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/10164ae7-de3e-4e87-bb13-fa8966923b4c
lingruby at arch-bspwm ~   
❯❯❯                                                                                                                                                 [0]  [294]  20:22:25

testy najlepiej robić rano…

┌─┤root at arch-bspwm├──┤23 mar 2020, 6:49:24├─ ~
└─┤610├──┤0├─> speedtest  

   Speedtest by Ookla

     Server: ZINET - Lodz (id = 28239)
        ISP: Toya sp.z.o.o
    Latency:    11.94 ms   (1.75 ms jitter)
   Download:   936.73 Mbps (data used: 1.0 GB)                               
     Upload:    60.77 Mbps (data used: 46.8 MB)                               
Packet Loss:     0.0%
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/eaa7babe-aec7-4ae3-a918-06652a6de79d
┌─┤root at arch-bspwm├──┤23 mar 2020, 6:49:52├─ ~
└─┤611├──┤0├─>