Pochwal się jakie masz łącze neta

Ja mam FreeBox ze światłowodem do mieszkania. Przez pierwszy rok 14,99€ a potem 29,99€
W pakiecie TV z dekoderem (~300 kanałów a oglądamy z naziemnej a z dekodera to muzyczne “NRJ Hits” i Virgin Radio TV") telefon stacjonarny z bezlimitowym dzwonieniem na stacjonarne do 120 krajów (nie korzystam), internet bezlimitowy (wg. ulotek 100Mb/s) a rzeczywiście to jak w zrzucie z ekranu.
ze strony https://www.bandwidthplace.com/


i z Singapurem

@lcoyote
To coś cienko ten Twój światłowód działa, u mnie na LTE 4G…

no to może ja się przypomnę :nerd_face:

speed

zwracam uwagę na te 0,80Mb/s które jest bliskie 0,7 a to chyba coś znaczy :sunglasses:

Może sprawdziłbyś na podobnych lub tych samych serwerach bo Wilno pod bokiem Polski. Nie twierdzę, że ten co mam to szybki. Wystarcza do oglądania filmów i z youtube.

A proszę Cię bardzo, na serwerze z Amsterdamu, tym razem na FF.


A na Pale Moon mam taki wynik.

Dzisiaj test prędkości z speedtest.pl
szybko%C5%9B%C4%87%20netu
Zastanawiające jest tylko, że zawsze czytałem, iż Download jest szybsze od Upload - a u mnie jest odwrotnie. Jak to się może dziać?

Po prostu Twój operator oszukuje Ciebie, nie zastanawia Cię fakt, że Twój niby światłowód jest o wiele wolniejszy niż mój LTE 4G?

Całkiem możliwe, ale to i tak jest najkorzystniejsza cena netu na światłowodzie do mieszkania. Większe ceny oferuje Orange i niższy transfer. Inni operatorzy też podobnie jak wiodący Orange.
Jest jeszcze coś, że na testach tak wypada ta prędkość. Jeśli nawet autostradę mamy do chaty a zaraz za miejscowością są stare drogi - to i tak korki i d****
Poza tym mając nawet terabajtowe łącze wiele serwerów daje blokady i zasysać można od 150Kb/s lub 350Kb/s
Obrazy ISO zasysam jakieś 8Mb/s
Oferta od tego operatora była i jest taka, a do serwisu pewnie muszę się dobić telefonicznie albo e-mailowo (tylko tak można)
Oferta%20pr%C4%99dko%C5%9Bci%20internetu

To ja Tobie zaproponuje sprawdzenie prędkości swojego neta na tej stronie http://speedtest.appzend.net/ tylko musisz wyłączyć UBlocka, i jeszcze jedno na FF ta strona nie działa.
A taki jest mój wynik.

… OK - ale gdzie się to wyłącza?

Po prostu klikasz na niego.

jak coś każe wyłączyć blokadę reklam to jest to podejrzane, i z zasady więcej tam się nie zagląda :wink:
ja tak robię ze wszystkimi stronami które każą wyłączyć blokadę

@lcoyote
Proponuje także ten serwis http://proof.ovh.net/

3194539442402314-nihaOVbo

@robson75
na tym co teraz mam za 29,99€


i dawniej sprzed 14 miesięcy) na HootSpot Orange za 20€/miesięcznie
Test%20pr%C4%99dko%C5%9Bci%20net%20Orange

WireGuard VPN - trzyma poziom :smiley:

Czekając na reklamację u dostawcy netu sprawdziłem i zasysanie troszkę do przodu ruszyło

Wynik testu mojego łącza internetowego nadaje się bardziej do tematu “Humorystycznie” a nie do “Pochwal się…” :smiley:

speed%20test

na dzisiejsze realia to na pewno ale tak z 15 lat temu to było by dość dobre łącze…
a w porównaniu z moim pierwszym netem to rewelacja…
mój pierwszy net za pomocą Packet_Radio protokół ax25 prędkość 1200 bd.

Nie przesadzaj tak mocno. Ja płacę (wg. oferty) za 1Gb/s i upload do 200Mb/s a testy pokazują coś zupełnie innego.
Jak wykupywałem z Hot spota Orange to net działał jak na dawnym modemie. Tamto to był humor.

no to coś dziwnego, ja mam 600/50Mb/s i to mam ( vpn to coś innego bo tam ograniczone przez kvm 250/250Mb/s )