Pochwal się jakie masz łącze neta

Mój dostawca :wink:

Mój WireGuard VPN :wink:


http://proof.ovh.net/ fajny speedtest :nerd:

To zapewne światłowód.
U mnie na LTE 4G:

3169227915169661-IpQkXyEN

7969917787

Takie tam …


Ehh szału nie ma, ale LTE bez limitu tak działa na lubelszczyźnie

100/10 Mbps. Światłowód. 36zł/mies

PS. Nie sztuką mieć szybki internet za dużą kasę. :smile: Dlatego bardziej miarodajny będzie wynik stosunku szybkości do ceny. IMHO.

Wpisując się w nową narrację, zaproponowaną przez pewnego pana ministra:

  • Ping: jest
  • Transfer: satysfakcjonujący

Szczegóły:
10/6 Mbit / 20 pln
Że mało? Raz na jakiś czas odnoszę wrażenie, że nie pogniewałbym się, gdyby ciągnęło żwawiej (przy ściąganiu jakiegoś większego ISO, na przykład), ale nie będę płacił za coś, czego nie wykorzystam przez ponad 90% czasu. No i cena - gdzie dostanę za tą cenę usługę, która jest zadowalająca.

Witam, mam 12 mega (adsl) a mógłbym mieć 300 mega (światło) jakieś 10zł taniej od tego samego dostawcy ale nie chce mi się.
Jestem najlepszy.
Pozdrawiam.

1 polubienie

@warsztat-dom -> rozbiłeś bank! :smiley:

Jesteś zwycięzcą!!!

to ja na VPN mam kilka razy więcej :wink:


no ale zaczynałem z serwerem produkcyjnym w domu na łączu 1GB/128MB w 2009 i to działało :wink:

Ale nie masz takiego kontextu:
mam sporo / mogę mieć więcej / za mniej kasy / nie mam, bo mi się nie chce.
Trudno, to przebić :slight_smile:

1 polubienie

45/5 Mbit, ping ~20ms, a to za 50zł. U mnie nie ma specjalnie konkurencji - lokalna kablówka lub coś a’la neostrada, gdzie trzeba płacić dodatkowo za telefon stacjonarny. Czasami, jak jest małe obciążenie sieci, to adminy wszystko podwajają.

Dla mnie 45Mbit, to stanowczo za dużo, nie mam pomysłu do czego mógłbym wykorzystywać tak ogromny potencjał. Nie piracę specjalnie, bo dysk przymały, a do YT kilka Mbit wystarcza.
Nie tak dawno jeszcze miałem 1Mbit i to by mnie do tej pory satysfakcjonowało, ale przy filmikach na yt przy jakości 720p (czy co to tam za jednostka), był problem. No i cena - wliczając opłatę za telefon stacjonarny było drożej.

A Wy do czego wykorzystujecie swoje superszybkie internety? Ściągacie naraz wszelkie możliwe dystrybucje by je mieć dla samego miecia? :smiley:

Moim zdaniem 3Mbit, to optimum - nie za dużo, ale też i nie za mało (do yt).

3171223766044051-bs7sZG6S
39.99 pln/mies

Prędkość jest w zupełności wystarczająca ale na swoim komputerze w monitorze systemowym nigdy nie widziałem prędkości pobierania większej niż 1,4 MB (choćbym nie wiem jak kombinował i ile plików pobierał) A co jeszcze ciekawsze na kompie rodziców z Windows 10 zdarza się zobaczyć to mityczne 10 MB. Ciekawe z czego to wynika? Podejrzewam sterowniki, bo jakoś rok temu mój komputer pobierał z prędkością 1,1 MB, a internet był ten sam, ale nie grzebię w tym póki da się spokojnie oglądać YT (daje radę nawet w 1080p)

Większa prędkość, jeżeli jest się konsumentem internetu (nie serwuje się strony, czy innych usług; nie prowadzi się rozbudowanego serwisu zdalnego; etc) przydaje się do:

  • aktualizacji;
  • ściągania większych materiałów (np. ISO, czy gry);
  • oglądania materiałów multimedialnych on-line (filmy lub TV).

Pamiętać jednak trzeba, że realna prędkość (w odróżnieniu od nominalnej), to wypadkowa:

  • wydajności server’a, z którego pobieramy treści;
  • przepustowości łącza pomiędzy server’em, a internetem;
  • przepustowości poszczególnych węzłów sieci, przez które przechodzimy;
  • przepustowości łącza pomiędzy naszym dostawcą sieci, a internetem;
  • przepustowości łącza pomiędzy naszym dostawcą sieci, a naszym routerem;
  • przepustowości łącza pomiędzy naszym routerem, a urządzeniem, na którym pracujemy;
  • wydajności naszego systemu operacyjnego;
  • sprawności aplikacji korzystającej z internetu;
  • zasobów sprzętowych naszego urządzenia - w tym mocy procesora, rozmiaru i prędkości RAM’u, prędkości dysku.

Jeżeli coś pominąłem, to proszę o uzupełnienie.

Przy okazji chwalenia się prędkościami… wpisujcie ile płacicie miesięcznie za taki internet. Wtedy wszystko będzie jasne.

A może da nam to niezłą informację, do jakiego providera przejść.

Orange (Neostrada), zadupie bez światłowodu, zmodernizowane lata temu i na razie czekamy na szybsze łącze (i tańsze…), które dociera do wszystkich dookoła, ale nas jakoś omija… ok. 60 zł miesięcznie:

199582538

Według dostawcy ( Verizon ) koszt łącza które posiadam to 110$ a ja płacę 40$ plus opłata za podstawowy pakiet telewizyjny co w sumie z podatkiem i innymi ‘‘dodatkami’’ daje 93$ na miesiąc. Tanio. Do czego wykorzystuję łączę? 3 telewizory czasem działają w tym samym czasie, następna telewizja przez internet, laptopy, smartfony, sterowanie ogrzewaniem, często sprzęt klientów … trochę tego jest.

Obecnie z telefonem płace poniżej 80 zeta przy czym z telefonu nie korzystam.
Bo mi się nie chce. Mam dziecko które ma STIMA czy jak to zwał i jak tam kupi jakąś grę to na 12M robi się masakra. Na “szczęście” w domu głównie śpię po całym dniu pracy.
Jak bym się zmusił to bym zmienił, ale nie lubię much, too much :wink: .
Korzystam z PETROTEL.

Vectra 150Mb/s 50zł / mieś.
Program terminaloway speedtest.
Jest również speed-test.

to ja dodam jeszcze:

Niektórzy (nie ja) oglądają filmy HD i FHD na YT. Wtedy potrzeba w porywach łącze 12Mbps (a nawet 15Mbps) aby oglądać filmy 1080p.
Więcej info w zakładce Szybkość transmisji bitów