Co ludzie mówią o Manjaro

proszę nie obrażaj mnie porównując z trolem bo nigdy nim nie byłem i nie jestem tym bardziej w temacie Linux’a czy Unix’a…

@LinGruby dostałeś definicje, ale chyba ich nie przeczytałeś/ lub nie zrozumiałeś. I wyrażasz dalej swoje opinie w kolejnym już wątku na forum. Możesz wierzyć w co chcesz - nawet, że ziemia jest płaska - ale powtarzanie swoich bezpodstawnych opinii przy każdej okazji chyba można nazwać trollowaniem. Ale okej wątek jest o tym co ludzie mówią o Manjaro.

A więc mamy opinię do kolekcji:
Użytkownik Archa @LinGruby twierdzi, że Manjaro nie jest dystrybucją rolling release :wink:

@LinGruby -> po Twoim pierwszym wpisie, powstrzymałem się przed podzieleniem się z innymi nieodpartą myślą, bo pracuję nad sobą. Ale po tej masakrze mam prośbę: Twoim konstytucyjnym i forumowym prawem jest wyrażanie swoich poglądów, ale może w tematach, które są na temat - będziesz tak qra uprzejmy i zaprzestaniesz psucia mojego pierwszego wątku, na nowym forum? Uprzejmie dziękuję.

Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rosło … byle w temacie, którym są opinie ludzi ze Wsi, a nie nasze. Mam nadzieję, że gdy ktoś znajdzie jakąś obcą wzmiankę nt. Manjaro, to podzieli się tym z innymi - ja, w każdym razie, będę tutaj wrzucał efekty moich prasówek.

1 polubienie

Tu jest ciekawe review, ale w języku nagielskim. Mam nadzieję, że to nie przeszkadza.

Recenzja jest w miarę pozytywna dla systemu. Jednak część problemów, na które Autor zwraca uwagę, to ‘problemy’ pakietów (a nie systemu) lub specyfika dystrybucji. Ogólnie OK.

Tego samego Autora:

… jestem w trakcie lektury.

1 polubienie

jak sam wspomniałeś mam prawo wyrażać swoją opinię…

też mógłbym się przyczepić do Ciebie o komentarz z kosmosu w:

które nic nie wnosi do tematu, ale nie bo każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie coby było w miarę w temacie…

Na Dobrych Programach, oprócz bloga kolegi @0kurczak0 :

na którym pojawia się Manjaro, są również:

z wpisami dotyczącymi Manjaro Linux, czy artykuły na ten temat:

1 polubienie

Blog @Mr_Glitch, prawda?

https://projektroot.wordpress.com/

ze wspominkami nt. Manjaro. Przy okazji, w artykule info_paczka-02 jest link do naszego forum, ale starego.

1 polubienie

Tia, to moje “dzieło” xD
Miałem ostatnio puścić po fb nowy art z manjaro.pl ale mnie egzekutory do tint2 wciągnęły.
Podmienię linki wieczorem/w nocy jak się uporam z pre mixem. To forum jest chyba od niedawna? Jak rozmawiałem z @napcok na początku roku to jeszcze było tamto chyba.

Edit:
w sumie to poprawiłem z marszu :smiley:

1 polubienie

Nowe forum ruszyło w pierwszych dniach stycznia.
Dzięki za poprawiony link :slight_smile:

OSDisc.com i nośniki z Manjaro do kupienia.

EDIT-20190816 … OSDisc zakończył działajność:
https://404.g-net.pl/2019/08/osdisc-com-konczy-dzialalnosc/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=osdisc-com-konczy-dzialalnosc


linuxiarze.pl:

Nad wyraz łaskawa recenzja na Distrowatch:

Serdeczne Bóg zapłać panie Sanders i życzę zadowolenia na nowej drodze życia, z nowym systemem.

Manjaro, Philip Müller, Snap i Flatpak:

News’y nt. Manjaro na phoronix.com

Manjaro 18.0 Released For An Easy-To-Use Arch Linux Desktop Experience
Manjaro Moving Ahead With Snap Support, Bundling Proprietary FreeOffice

Przy okazji innego wątku, zajrzałem tutaj:

O nowym wydaniu 18.1 oraz o tym dlaczego Manjaro jest lepsze niż Arch:

2 polubienia

Przeczuwam mocną gównoburzę … 3… 2… 1… :slight_smile:

1 polubienie

Tylko jeśli umieją w angielski :smiley:

Popular snaps per distro - krótkie zestawienie najpopularniejszych snap’ów w różnych dystrybucjach, m.in. Manjaro :

Manjaro, snaps and the spirit of collaboration - Manjaro a snap’y, poglądy na ten temat Philip’a Müller’a oraz plany integracji Manjaro ze snap’em i Flatpak’iem :