Pakiety językowe do libre i thunerbirda doinstalować można automatycznie w Menedżerze ustawień manjaro (domyślnie zainstalowany przez system) - pakiety językowe. Steam instalowany przez większość wersji manjaro posiada pakiet pl, trzeba tylko zmienić język w ustawieniach interfejsu
Rozszerz swoją wypowiedź, bo nie widzę by czegoś brakowało, albo nie było w porównaniu z innymi dristro, mogą być starsze wersje względem Arch’a ale na pewno nie brakuje 0_o
Brakuje np: PhotoRec, ImgBurn i… jak mi się przypomni to napiszę. Tak czy inaczej trudno znaleźć w sieci po wpisaniu programu jego odpowiednik dla Arch, głównie na Debiana jest.
Nie mówię, że ten Linuks jest zły czy coś. Po prostu jako wieczny użytkownik Windowsa nauczyłem się łatwej dostępności oprogramowania.
Pewnie łatwiej by mi było, gdybym znał angielski… wtedy pewnie bym znalazł co potrzebuję, a tak to ciut życie utrudnione.
W twoim przypadku chodzi pewnie o nieznajomość linuksowych alternatyw. W takim wypadku polecam następującą procedurę:
Zrób listę ulubionych programów z Windowsa
Z pomocą wujka Google poszukujesz linuksowych alternatyw
Jeśli jest kilka alternatyw wybierasz tą która wydaje się być najlepsza (nie ma znaczenia, że znalazłeś tylko wersję na Debiaba czy inny twór, jest bardzo duża szansa, że będzie również w repo Manjaro lub w AUR)
Otwierasz Pamac/Octopi i wpisujesz tam nazwę wybranego programu
Jeśli znajdziesz poszukiwany program, instalujesz go i się cieszysz
osobiście polecam K3B jak wspomniałe @robson75
na blaszaku była to jedyna aplikacja poprawnie działająca, na lapku również z niej korzystałem do póki CD-ROM nie wyleciał i w jego miejsce nie został zamontowany drugi dysk
Nie wiem może się mylę, ale wydaje mi się, że zabierasz się do tego jak na windowsie. Tzn. po znalezieniu odpowiedniego programu przechodzisz na stronę projektu i z niej chcesz pobrać “instalkę”. Jeśli tak to robisz to źle. Na początek instaluj wszystko z “dodawanie/usuwanie oprogramowania” (tylko włącz w ustawieniach tego menedżera obsługę AUR). Więc tam wpiszesz nazwę, zaznaczasz do instalacji to co chcesz i dajesz zastosuj. Proste jak w sklepu Play w androidzie.
Jak napisał rs79 prawdopodobnie źle zabierasz się do instalacji pakietów linuksowych.
Uporządkujmy. W Manjaro (i generalnie w Linuksie) nie jest zalecane instalowanie pakietów pobieranych ze stron producenta danego softu, ale z bazy pakietów(programów), tzw. repozytoriów, dostępnych w danej dystrybucji linuksowej.
W Manjaro instalujesz pakiet, albo korzystając z instalatora graficznego Octopi (chyba to masz w KDE) lub Pamac, albo z poziomu konsoli, korzystając z komend pamac lub pacman. Koniecznie przeczytaj ten rozdział:Podstawy - Polskie forum użytkowników Manjaro