Co ludzie mówią o Manjaro

Temat przeznaczony jest do umieszczania wszelkich znalezionych link’ów, odwołujących się do Manjaro, wspominających o systemie, chwalących i krytykujących. Inaczej: co ludzie na wsi (na świecie) mówią o naszym systemie. Warto również dodawać swoje komentarze i/lub krótkie streszczenia (krótkie, w dwóch ‘żołnierskich’ zdaniach).

DistroWatch
Opinion Poll: Which new distro should be listed as a major project?
Ankieta nt. nowego distro na listę Top Ten Distributions (… ten major projects. These projects tend to be either highly popular or significant for historical purposes …). Wśród kandydatów jest również Manjaro (druga pozycja, obecnie).

Ja mówię i się co rusz przekonuję że Manjaro:

Nie jest dystrybucją Rolling Release po mimo że tak twierdzą…


Sam mając przez ponad pół roku Manjaroi3

Hmm. Dlaczego tak uważasz? (Dla mnie cecha rolling Manjaro jest jedną z głównych zalet tej dystrybucji.)

@majo głupi przykład:

Nazwa                 : systemd
Wersja                : 240.34-3
Dostarcza             : nss-myhostname  systemd-tools=240.34  udev=240.34
Data zbudowania       : nie, 13 sty 2019, 21:29:21
Data zainstalowania   : wto, 15 sty 2019, 10:30:23

a w Manjaro jest wersja 239 i można powielać takie pakiety ale to ostatnio mi się rzuciło w oczy :wink:

@LinGruby znamy już twoją opinię - wynika ona z niezrozumienia definicji rolling release, także nie wiem po co ją tutaj powielasz. W jednym miejscu wystarczy (Co musisz wiedzieć, aby bezsteresowo używać Manjaro? - definicje w trzecim poście).

1 polubienie

@napcok ale taka jest prawda i nie można tego ukrywać przed nie świadomymi użytkownikami Manjaro

jakby Manjaro nie bazowało na Arch Linux i by nie brało pakietów to można by przystać że jest Rolling Release a tak bierze pakiety i to jeszcze nie w aktualnych wersjach tylko przynajmniej miesiąc jak nie bardziej wstecz i taka jest prawda…

a miałem sam Manjaroi3 jak wiesz doskonale o tym i nigdy nie twierdziłem że jest Rolling Release i cały czas to podtrzymuję i będę o tym mówił…


Rolling release - ciągłe wydanie ) a nie cykle wydawnicze to jest chyba różnica

@LinGruby po prostu trollujesz i nie rozumiesz pojęć których używasz.

proszę nie obrażaj mnie porównując z trolem bo nigdy nim nie byłem i nie jestem tym bardziej w temacie Linux’a czy Unix’a…

@LinGruby dostałeś definicje, ale chyba ich nie przeczytałeś/ lub nie zrozumiałeś. I wyrażasz dalej swoje opinie w kolejnym już wątku na forum. Możesz wierzyć w co chcesz - nawet, że ziemia jest płaska - ale powtarzanie swoich bezpodstawnych opinii przy każdej okazji chyba można nazwać trollowaniem. Ale okej wątek jest o tym co ludzie mówią o Manjaro.

A więc mamy opinię do kolekcji:
Użytkownik Archa @LinGruby twierdzi, że Manjaro nie jest dystrybucją rolling release :wink:

@LinGruby -> po Twoim pierwszym wpisie, powstrzymałem się przed podzieleniem się z innymi nieodpartą myślą, bo pracuję nad sobą. Ale po tej masakrze mam prośbę: Twoim konstytucyjnym i forumowym prawem jest wyrażanie swoich poglądów, ale może w tematach, które są na temat - będziesz tak qra uprzejmy i zaprzestaniesz psucia mojego pierwszego wątku, na nowym forum? Uprzejmie dziękuję.

Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rosło … byle w temacie, którym są opinie ludzi ze Wsi, a nie nasze. Mam nadzieję, że gdy ktoś znajdzie jakąś obcą wzmiankę nt. Manjaro, to podzieli się tym z innymi - ja, w każdym razie, będę tutaj wrzucał efekty moich prasówek.

1 polubienie

Tu jest ciekawe review, ale w języku nagielskim. Mam nadzieję, że to nie przeszkadza.

Recenzja jest w miarę pozytywna dla systemu. Jednak część problemów, na które Autor zwraca uwagę, to ‘problemy’ pakietów (a nie systemu) lub specyfika dystrybucji. Ogólnie OK.

Tego samego Autora:

… jestem w trakcie lektury.

1 polubienie

jak sam wspomniałeś mam prawo wyrażać swoją opinię…

też mógłbym się przyczepić do Ciebie o komentarz z kosmosu w:

które nic nie wnosi do tematu, ale nie bo każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie coby było w miarę w temacie…

Na Dobrych Programach, oprócz bloga kolegi @0kurczak0 :

na którym pojawia się Manjaro, są również:

z wpisami dotyczącymi Manjaro Linux, czy artykuły na ten temat:

1 polubienie

Blog @Mr_Glitch, prawda?

https://projektroot.wordpress.com/

ze wspominkami nt. Manjaro. Przy okazji, w artykule info_paczka-02 jest link do naszego forum, ale starego.

1 polubienie

Tia, to moje “dzieło” xD
Miałem ostatnio puścić po fb nowy art z manjaro.pl ale mnie egzekutory do tint2 wciągnęły.
Podmienię linki wieczorem/w nocy jak się uporam z pre mixem. To forum jest chyba od niedawna? Jak rozmawiałem z @napcok na początku roku to jeszcze było tamto chyba.

Edit:
w sumie to poprawiłem z marszu :smiley:

1 polubienie

Nowe forum ruszyło w pierwszych dniach stycznia.
Dzięki za poprawiony link :slight_smile:

OSDisc.com i nośniki z Manjaro do kupienia.

EDIT-20190816 … OSDisc zakończył działajność:
https://404.g-net.pl/2019/08/osdisc-com-konczy-dzialalnosc/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=osdisc-com-konczy-dzialalnosc


linuxiarze.pl: