Zawiesza się przy wejściu do konfiguracji sprzętowej

Hej zainstalowałem najnowszą wersje manjaro z xfce na laptopie Inspirion 7559 Dell Gtx960. Nie mogę wejści do konfiguracji sprzętową, ponieważ długo się wgrywa, a potem program nie odpowiada. Kolejnym problem jest wyjście z uśpienia cały czas czarny ekrany. Jak można zdiagnozować i naprawić te problemy.

O jaką konfigurację sprzętową ci chodzi? Ustawienia systemowe? Informacje o systemie? Ustawienia sterownika NVIDII? Pojawiają się jakieś komunikaty? Doprecyzuj.

W jaki sposób usypiasz laptop? Zamykasz pokrywę czy klikasz przycisk Uśpij/Hibernuj? A może tylko ekran jest wyłączony i wystarczy zwiększyć jego jasność. W takim wypadku wypróbuj skrót Fn+F1-12 (pod odpowiednim klawiszem powinno być słoneczko lub inne dziwo sugerujące zwiększanie jasności monitora).

Jeden temat, jeden problem. @silverwind -> skoro w tytule jest ‘konfiguracja sprzętowa’, to doprecyzujmy o co chodzi, jak sugeruje @Tomek, i skupmy się na tym. Jeżeli masz jeszcze jakieś tematy, to sprawdź, czy już ktoś o tym nie pisał, a jeżeli nie, to stwórz osobny wątek.

W ustawieniach w manjaro => konfiguracja sprzętowa. Co do uśpienia jak po prostu przestanę pracować .Pojawi się czarny ekrany. Jedyną rzeczą, którą można zrobić ty wyłączyć i włączyć . Dzisiaj zainstalowałem wersję z kde .To po jakimś czasie przestała działać prawe kliknięcie na myszce. Jak zweryfikować czy ram się nie zepsuł albo karta padła lub dysk ssd.

Jak żyć, jak żyć skoro kasy za mało, pokus za dużo, kobieta niechętna, a grymasy celebrytów nieestetyczne. Powiedz @silverwind , jak żyć? Jak żyć z Tobą? Piszę Ci ‘Jeden temat, jeden problem’, a Ty zasypujesz nas pytaniami, po kilka na jedno zdanie. Każdemu może zdarzyć się wykroczenie przeciwko przykazaniu jednego problemu na wątek, ale Ty robisz, to impulsywnie i totalnie. Potrafisz zainstalować system, odpowiadasz na pytania i w miarę składnie piszesz - wnioskuję z tego, że umiejętność czytania i pisania nie jest Ci obca. Więc o co chodzi?

Zamykam temat. Jeżeli masz problem i potrzebujesz pomocy, to utwórz nowy wątek, daj mu sensowny tytuł, klarowny opis i ogranicz się do jednego pytania.

Podstawa - nieprzestrzeganie pkt.6 Regulaminu, w sposób świadomy i sprawiający wrażenie złośliwego:
6. Obowiązuje zasada – Jeden temat, jeden wątek. Zakładając wątek postaraj się podać jak najwięcej informacji dotyczących problemu.