Własne logo podczas ładowania systemu

Witam wszystkich,
Chciałbym aby podczas uruchamiania systemu pojawiało się logo własne (lub Manjaro) - teraz standardowo jest tylko czarne tło (w Xfce). W Fedorze i Mint znajduje się to

/usr/share/plymouth/themes/

ale po zmianie pliku manjaro-logo.png (ustawiłem ten sam rozmiar) nic nie zmienia się.
Ponoć w Fedorze trzeba jeszcze z konsoli wpisać

$ sudo dracut --force

ale w Manjaro i Mincie to nie skutkuje a komunikat w konsoli informuje, że nie ma polecenia

dracut

… może ktoś wie jak to zrobić?

Po prostu uruchamiasz sesja i uruchamianie, przechodzisz do ekranu powitalnego i klikasz na prosty


Następnie konfiguruj

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2019-06-13_17-55-14
I dodajesz obraz lub logo.

Przyznaję @robson75, że nigdy tego nie używałem, ale jeżeli dobrze rozumiem ideę, to jest to ekran startowy środowiska graficznego, pojawiający się po jego uruchomieniu, a @lcoyote chodzi o logo w trakcie boot’owania, pomiędzy GRUB’em, a ekranem logowania. Świadczy o tym kontext i odwołanie się do plymouth.

@lcoyote z plymouth nie korzystaj. Jest ciężkie, czasem problematyczne, na wylocie. Co w zamian? Bootsplash. Kieruję do dyskusji:

Przeczytaj w całości.

Podałem lokalizację pliku manjaro-logo.png
… a w innych Linux, np. Fedora, Mint, ROSA, openSUSE - system startując wyświetla logo systemu na dole ekranu pośrodku i są albo kropki postępu ładowania albo pasek postępu. Właśnie to chciałem zmienić z tego czarnego (domyślnego) na logo Manjaro lub na poprawone Manjaro
Nie znalazłem (jak na razie) nic w necie na ten temat i tylko ktoś coś wspomniał

należało przebudować initramfs

@lcoyote odnieś się do tego co napisałem wyżej, aby upewnić innych (i mnie), że mówimy o tym samym. Dla pewności, zapytam Cię bezpośrednio: chodzi Ci o czas od uruchomienia startu systemu z dysku, do pokazania się ekranu logowania?

Jeżeli tak, to czarny ekran jest, po prostu brakiem czegokolwiek. Jeżeli chcesz mieć obrazek, to musisz zainstalować plymouth (nie polecam) lub bootsplash. Zajrzyj i przeczytaj.

Właśnie przyszło mi do łba coby zamienić obrazek na swój.

@warsztat-dom
Ja pozmieniałem w Fedorze i startuje ona jak Manjaro -to było w katalogu

/usr/share/plymouth/themes/fedora-logo/

svg
podmieniłem dwa pliki fedora-logo.png i fedora-logo16.png ( nie zmieniamy nazwy) na zassane z netu logo manjaro (ale z rozszerzeniem ( File:Manjaro-logo.svg - Wikimedia Commons)
Trzeba tylko w programie graficznym (u mnie Gimp) zrobić skalowanie obrazu na takie właśnie wymiary, a dawne (właściwe) skopiować w ramach kopi bezpieczeństwa.
Skalowanie%20obrazu
A tak jak podał @robson75 też wstawiłem własny
Manjaro_2
dodałem nowe - które bardziej mi się spodobało -chodzi o to logo podczas startu i zamykania systemu.
mint-logo
EDIT: logo powinno być mniejsze, tj. takie, które wstawiłem w zrzucie “Skalowanie obrazu” -jak zbyt duże system SAM podmieni na te stare (systemowe)

Po kilku przeróbkach troszeczkę zmodyfikowałem logo Manjaro (wypukłe z cieniem) i dodałem na wierzch napis.
Manjaro-logo-tekst_2
… to z sentymentu do Manjaro, bo nawet jak działam w innym Linux - to CIESZĘ SIĘ ŻE poznałem i poznaje Linuxa Manjaro.

Playmouth też działa na dystrybucjach Archowych ale inaczej się go instaluje. Dodatkowo musi to być plymouth na Archa, inne nie będą działać. Dodatkowo jakiś czas temu wprowadzono splash, który w zasadzie robi to samo i jeszcze jest parę różnych ustawień, które wpływają na to co widzisz podczas bootowania. Można zwariować i się w tym pogubić.

Samo playmouth działa tak:

Skopiuj rozpakowany plymouth do:

/usr/share/plymouth/themes/

By sprawdzić listę dostępnych plymouth i sprawdzić, które jest w tym momencie wybrane:

plymouth-set-default-theme -l

Żeby zmienić plymouth:

sudo plymouth-set-default-theme <theme>

Po zmianie trzeba przebudować obraz initrd:

sudo mkinitcpio -p <kernel present name>

Żeby zmienić plymouth i od razu przebudować obraz initrid jedną komendą:

sudo plymouth-set-default-theme -R <theme>