VirtualBox: Obraz płyty z dodatkami - nie mogę zamontować

Witam,
kiedy uruchamiam Windows 7 w VirtualBox i wybieram: Urządzenia → Zamontuj obraz płyty z dodatkami gościa nic się nie dzieje. W prawym dolnym rogu widzę z kolei komunikat jak poniżej:

obraz

Co z tym zrobić?

virtualbox-guest-iso jest zainstalowane?

U mnie wygląda to tak:
obraz

Zamień pakiety z AUR na ich odpowiedniki z repozytoriów. W przypadku virtualbox-ext-oracle zrób downgrade do 6.1.30. MIeszanie wersji poszczególnych komponentów nie jest dobrym pomysłem w przypadku Virtualboxa, program może wtedy nie działać poprawnie.

Nie mogłem zrobić downgrade’u - wyskakiwały błędy. Usunąłem virtualbox. Zainstalowałem od początku, wgrałem backup windowsa 7 i jestem w punkcie wyjścia z zainstalowanymi pakietami:

obraz

Jakie konkretnie błędy? Nikt nie będzie w stanie pomóc jeśli nic nie napiszesz.

Pospieszyłem się, nie zapisałem tych błędów…

Doinstalowałem z repozytorium arch virtualbox-ext-oracle i przeprowadziłem downgrade:

Dzięki! Sprawdzę jak to się przekłada na instalowanie extension pack już w samym Virtualbox

Już w samym Windows 7 przy próbie instalacji pojawia się komunikat błędu:

obraz

Próbujesz zainstalować Virtualbox na Windows7 który jest virtualką?

NIe, to jest instalacja Windows 7 w VirtualBox w Manjaro.

Gdy już zainstalowałeś pakiet virtualbox-ext-oracle, to ma on globalne działanie w VB i nie musi być dodatkowo instalowany w każdej maszynie wirtualnej (np. w Win7).
Może tu coś niepotrzebnie i nadmiarowo robisz?

Zainstalowany pakiet virtualbox-ext-oracle powinien być widoczny w zakładce Tools → Globalne ustawienia → Rozszerzenia (jak na rys. poniżej)

Sprawdziłem, mam tak samo jak ty.

To jeszcze pytanie: czy w dolnym prawym rogu też masz taką informację jak poniżej?

obraz

Ten dymek w win7 mówi Ci, że masz (w win7) zainstalowaną akurat aktualną wersję tego dodatku, więc nic nie musisz dalej z tym robić.

A nawet jakbyś miał dymek ze starszą wersją - tak, jak ja mam - to i tak nie jest to raczej istotne, gdyż z tą starszą wersję, przynajmniej widzianą z poziomu wirtualnego win7 (bo w linuksie jest aktualny pakiet), wszystko działa poprawnie (sprawdziłem - jest dostęp do pendrive i do folderu wymiany z linuksem).

Dzięki! Czyli w zasadzie to wszystko było dobrze od początku… może tylko zostały uporządkowane pakiety virtualbox’a