Technologia 5G «zagrożenie» czy innowacja?

Witam wszystkich,
Temat pomijamy w oficjalnych wiadomościach odnośnie szkodliwości i wszyscy wyłącznie zachwalają tę innowacyjną technologię. Wielu sugeruje - że technologia 5G jest WYJĄTKOWO szkodliwa dla zdrowia człowieka, zwierząt i roślin. No ale człowiek jest przeznaczony do DEPOPULACJI - a zwierzęta i flora?
Temat technologii 5G to to czy będziemy OBOJĘTNIE lub NIE OBOJĘTNIE patrzeć na otaczający Nas ŚWIAT w którym żyjemy. Świat coraz bardziej zanieczyszczony i zanieczyszczany falami elektromagnetycznymi.
Warto poczytać

  1. Z powodu 5G normy promieniowania podniesiono o 10000% « Wolne Media
  2. Satelity 5G zagrażają życiu na Ziemi « Wolne Media
    Miłej lektury i rozważenia odpowiedzi SZKODLIWE czy NIESZKODLIWE?
    5G Expertment
    EDIT: Możliwe, że temat umieściłem w niewłaściwym dziale? Jeśli tak - to proszę Admina lub Moderatorów o przeniesienie do właściwego działu.

mało że FB zasrane i większość sieci od 5G litości…


zobaczcie gdzie działa już 5G


a teraz coś co odzwierciedla pseudo ekspertów :smiley:

1 polubienie

Facebooka nie mam i nie zamierzam zakładać na mim konta. Jeśli piszesz “litości” - to nie przeglądaj info o tym. Promieniowanie elektromagnetyczne i mikrofalowe przenika wszędzie i nie musisz się tym interesować - by dotarło i do Ciebie.

no to jesteś szczęśliwcem…

słuchaj nie da się fanatycy Anty5G wpychają się wszędzie na siłę ( a nie przestanę czytać, przeglądać portali które mają interesujące mnie informacje ) ale teraz publikują coby być na topie Anty5G…

z racji hobby to się właśnie bardziej interesuję…

i wiem że im częstsze BTS’y 5G tym będą miały mniejszą moc i będą o wiele mniej oddziaływać na organizm…


a filmy co fruwają po sieci i pokazują obecną sytuację i maszty które są stricte poza terenem zabudowanym ( ścisła zabudowa ) tu przykład:

  • nasuwa się pytanie dlaczego komentarze zablokowane? ( czegoś się obawia… )

  • kolejne co było pierwsze maszt czy dom…

tu kolejny archiwalny już film…

  • też komentarze wyłączone ( pierwszy film człowieka i co nie ciekawy opinii )

  • a w sumie to niema nic wspólnego z 5G ( które działa na innych częstotliwościach ) niż radio linie dzięki którym radio liniom między innymi szedł swego czasu sygnał telefonii stacjonarnej a częstotliwości to okolice 400 Mhz ( gdzie działały pierwsze telefony komórkowe Centertel )
    jak by były takie maszty częściej to by owszem pracowały z mniejszą mocą….


a od siebie dodam że mają wprowadzić to wprowadzą, a Ci którzy ewentualnie gdzieś się nie zgodzą na BTS’y to później będą tylko płakać że coś tam im nie działa, a raczej wszyscy Anty5G korzystają z telefonów komórkowych 4G

tyle w temacie 5G

SORRY !!! - ale ja nie rozpocząłem tego tematu z racji Anty czy Pro. Wyłącznie jako informację, żeby wspomnieć, że i tak WIELKIE KORPORACJE mają zwykłych ludzi w głębokim poważaniu i jesteśmy dla nich jak PLUSKWY -czasem pomocne (gdy chcą naszym kosztem powiększyć swój kapitał) a czasem nie.
To jak zastanowienie się nad odpowiedzią «DLACZEGO używam Linuxa? Przecież Windows jest taki OK!»
Ja odpowiadam sobie: «DLATEGO, by pracować na WOLNYM oprogramowaniu, na czymś co nie jest własnością KORPORACJI»
… i na systemie, gdzie mogę wiele lub BARDZO wiele ustawić jak sobie chcę. I.t.d … et cetera (etc.)
EDIT: 4G mam u siebie w komórce wyłączone, WiFi w chacie chodzi tylko wtedy, gdy włączonego mam laptopa (router nieużywany - obowiązkowo z prądu odłączam) - z oszczędności i przyzwyczajenia (bo to nie Wersal). Ale i tak sieci WiFi wokół wiele aż PRZEPCHNĄĆ się trudno - tyle śmieci fal radiowo-mokrofalowo-elektro i innych.

Ustalmy jedno, naukowych dowodów na szkodliwość 5G i sieci komórkowych dla zdrowia nie ma, więc zostawmy ten temat, bo tu nie ma o czym dyskutować. To jest prosta droga do wzajemnego obrażania się – jeśli do tego dojdzie, zamknę temat.

Więcej sensu mają rozważania, czy 5G w istotny sposób przyczyni się do poprawy jakości ludzkiego życia i czy rzeczywiście potrzebujemy takich możliwości, czy może jednak 4G wystarczy. Tak samo można zastanowić się, czy 5G przyczyni się do zwiększenia cyberprzestępczości, czy może jednak do jej zmniejszenia. Albo możemy się zastanowić nad technicznymi aspektami 5G. Pomysłów i wątków do rozwinięcia jest całkiem sporo.

1 polubienie

jak nie rozpocząłeś jak Twój post pierwszy :wink: ( a ci co się interesują to znają temat, a większość ma to głęboko w d…e )


tylko do tego się odniosę bo jak wspomniał

i to jest szczera prawda, a większość tych Anty chcą zaistnieć ( a że ludzie z mniejszą wiedzą jak widzą pokazane filmy i jakiś miernik który coś mierzy to wierzą w te bzdury i rozsyłają dalej )

pozdrawiam serdecznie :smiley:

… i tutaj bym się nie zgodził, ale mniejsza z tym.

czy potrzebujemy, czy też nie? -zadałbym raczej pytanie: Czy dla korporacji (korporacjom) przyniesie to zysk? A skoro technologia wchodzi - to odpowiedź potwierdzająca.

… odpowiedź znana, bo “jeśli będzie komuś zależeć by móc złamać szyfrowanie” - to będzie złamane.
Dlaczego na świecie nie ma pokoju? - bo bardzo, bardzo wielu na wojnie się bogaci. Dlaczego nie zaprzestać wspomagać takiej czy innej technologii? - wspomagamy (czytaj: korporacje) jeśli mamy w tym Interes. Dlaczego nie wprowadzać technik innowacyjnych i ich wspierać? -wspieramy jak mam się to opłaca.
… no i tak dalej.
Tematem jest "Technologia 5G zagrożenie czy innowacja?
EDIT: Proponowałbym temat zamknąć, bo szkoda pisania i za i przeciw. Pozdrawiam.

1 polubienie

Żyjemy w takich czasach że żeby przekonać się czy coś nam szkodzi czy nie musimy sami spróbować. Mamy teraz sensacje w stylu globalnego ocieplenia, w Polsce zanika zima i wiąże się to z działalnością człowieka. Ja sam tak nie uważam ale stwierdzam że te działania i tak mogą być korzystne (zmiana źródeł energii, segregacja śmieci etc.) ze względu na narastające zasyfienie środowiska. W mojej rodzinie odeszło już parę osób w okolicach 50-tki z powodu raka i wiąże to z syfem jaki mamy dookoła. Za PRL-u rak też się zdarzał ale znacznie częściej zawały i inne bo nowotwory to była rzadkość w porównaniu do czasów obecnych. Te 5G dopiero startuje i trzeba będzie jeszcze poczekać żeby się przekonać czy będzie jakiś wpływ na środowisko. Niestety to wszystko zbyt wolno zachodzi ale na zasadzie gotowanej żaby więc z reguły reakcja jest spóźniona.
Pozdrawiam.

Na wstępie powiem, że nie jestem “anty” i staram się wsłuchiwać w rzeczowe argumenty, jednak jest kilka niepokojących faktów, które skłaniają mnie do ostrożnego podejścia do tego tematu, w ujęciu szerszym niż 5G (także 4G …).
I tak, np. w instrukcji bezprzewodowego routera, z którego korzystam, są zalecenia bezpieczeństwa, aby nie używać urządzenia w szpitalach, w bliskiej odległości od rozruszników serca, aparatów słuchowych itp. Co jednoznacznie wskazuje, że istnieje jakieś(?) negatywne oddziaływanie tych urządzeń.
Z telefonu komórkowego staram się korzystać w trybie głośnomówiącym, jednak gdy nie mam innego wyjścia i muszę przyłożyć go blisko ucha (nawet go nie dotykając), to po kilku minutach rozmowy czuję, że to ucho jest wyraźnie rozgrzane, co jest dowodem, że emitowana jest jakaś energia (nienaturalna dla organizmu, więc na dłuższą metę, prawdopodobnie szkodliwa).

Być może jest to spowodowane tym, że ten router do przesyłu danych korzysta z tych samych lub podobnych częstotliwości co niektóre rozruszniki i aparaty słuchowe, co może spowodować zakłócenie ich pracy. A to, szczególnie w przypadku rozruszników, może skończyć się tragicznie. Tak samo jest np. przy badaniach rezonansem magnetycznym.

Akurat tą kwestię dość dobrze wyjaśnił Dawid w filmie, który wstawiłem wyżej.

A mogłbyś w dwóch słowach coś powiedzieć? Dzięki z góry,
(Bo nie za bardzo lubię i mam czas wysłuchiwać speców z yt, szczególnie, gdy filmik trwa ponad 38 min (o 37 min za długo jak dla mnie).

Filmik Trwa 38min dlatego by wyjaśnić działanie zakresów falowych, których uczy się człowiek w szkole, a Ci wszyscy pseudo-naukowcy nawet nie mają zamiaru o niej wspomnieć. Później objaśnia wiedzę zdobytą na poziomie studiów. A jeśli filmik jest za długi, to pod nim znajdziesz źródła.

Źródła (wybrane):
WHO - Electromagnetic fields and public health (Electromagnetic hypersensitivity) /https://www.who.int/peh-emf/publicati…

WHO - Electromagnetic fields and public health: mobile phones

Vijayalaxmi i in. - Genetic Damage in Mammalian Somatic Cells Exposed to Radiofrequency Radiation: A Meta-analysis of Data from 63 Publications (1990–2005)

Myoung Soo Kwon i in. - No Effects of Short-Term GSMMobile Phone Radiation on Cerebral Blood Flow Measured Using Positron EmissionTomography

Michael H.Repacholi i in. - Systematic Review of Wireless Phone Use and Brain Cancerand Other Head Tumors

B J Houston i in.- The effects of radiofrequency electromagnetic radiation on sperm function

Ashok Agarwal i in. - Effect of Oxidative Stress on Male Reproduction

Ryan C. Lewis i in. - Self-reported mobile phone use and semen parameters among men from a fertility clinic

G. James Rubin i in. - Do PeopleWith Idiopathic Environmental Intolerance Attributed to Electromagnetic Fields Display Physiological EffectsWhen Exposed to Electromagnetic Fields? A Systematic Review of Provocation Studies

Sabine J. Regel i in. - UMTS Base Station-like Exposure, Well-Being, and Cognitive Performance

Po Chang Huang i in. - Representative survey on idiopathic environmental intolerance attributed to electromagnetic fields in Taiwan and comparison with the international literaturę

Cell Phone Radio Frequency Radiation Studies (National Toxicology Program (NIH)

https://www.vox.com/2018/7/16/1706721…

C. Russel - 5 G wireless telecommunications expansion: Public health and environmental implications

https://ntp.niehs.nih.gov/ntp/researc…

Ju Hwan Kim i in. - Long-term exposure to 835 MHz RF-EMF induces hyperactivity, autophagy and demyelination in the cortical neurons of mice

L. Hardell - World Health Organization, radiofrequency radiation and health - a hard nut to crack (Review)

Vijayalaxmi i in. - International and National Expert Group Evaluations: Biological/Health Effects of Radiofrequency Fields
Planetary electromagnetic pollution: it is time to assess its impact

B. R. Taye i in. - Effect of electromagnetic radiation of cell phone tower on foraging behaviour of Asiatic honey bee, Apis cerana F. (Hymenoptera: Apidae)

H. Mohammed i in. - Non-thermal continuous and modulated electromagnetic radiation fields effects on sleep EEG of rats

WHO Raport - 2016 Review: Radiofrequency and Health

M. Prasad i in. - Mobile phone use and risk of brain tumours: a systematic review of association between study quality, source of funding, and research outcomes.

1 polubienie

Być może filmik jest ciekawy, nie wiem i na razie nie planuję tego sprawdzać.
Chodziło mi natomiast o krótką odpowiedź, na konkretne pytanie, dlaczego ucho się rozgrzewa podczas rozmowy przez komórkę? (a nie rozgrzewa się np. podczas słuchania wypowiedzi innej osoby, słuchania radia czy nawet rozmowy przez klasyczny telefon)

No to w filmie jest wytłumaczone.
Zadajesz pytanie, później zadajesz następne, itd. a w filmie jest wyjaśnione.
Robiąc wyjątek, każde urządzenie elektryczne / elektroniczne nagrzewa się, czy to w mniejszym czy większym stopniu - to jednak prąd - powodując że ucho się nagrzewa. Ucho jest chrząstką kostną, która jest bardziej wyczulona na zmiany temperatur, niż inne części ciała. Od cała filozofia.
Nie jest to spowodowane żadnymi falami. Mamy SPEKTRUM fal, a wszystkie wymogi rządowe nakazują utrzymywanie się na najbezpieczniejszym spektrum, czyli jakieś jakieś milion razy mniej od najniższej częstotliwości jonizującej. A co to jest fala jonizująca i nie jonizująca przeczytasz w googlach. To jest temat rzeka, dlatego sam film zawiera tyle minu a nie mniej, jak i moja wypowiedź też nie jest zawarta w 2 linijkach.

To mnie nie do końca przekonuje.
Jeśli rozmawiam przez komórkę np. przez 2 min. nie mając telefonu przyłożonego do ucha (trzymając go w odległości kilku cm), to czuję, że ucho się nagrzewa.
Jeśli rozmawiam przez komórkę, ale w systemie głośnomówiącym (gdzie komórka jest oddalona od ucha o kilkadziesiąt cm), to ucho się nie nagrzewa.
Jeśli rozmawiam przez klasyczny telefon, nawet 10 razy dłużej, to ucho się też nie nagrzewa.
Tak samo ucho nie nagrzewa mi się podczas wielogodzinnego słuchania radia itp.
Zatem mój prosty wniosek, że coś jest nie tak (z normami?, z komórką?) i przy zbyt bliskiej odległości komórki od ucha, oddziaływanie jakiś fal jest na tyle duże, że ucho to odczuwa.
Na marginesie, w instrukcji mojego bezprzewodowego routera jest podana minimalna (bezpieczna?) odległość 15cm, jaką należy utrzymywać od innych urządzeń. Być może, na zasadzie analogi, podobne zalecenia byłyby wskazane w odniesieniu do korzystania z komórek i ucha, co jednak raczej nie byłoby na rękę producentom tych urządzeń.

jak są ciekawe filmy to nawet trwają ponad godzinę…

a teraz policz czas jaki już straciłeś na czytanie i pisanie
a po obejrzeniu miał byś temat naświetlony…

a tak chcesz w dwóch zdaniach coby ktoś coś wytłumaczył… ( gdzie czasami format A4 to mało coby wytłumaczyć dane zagadnienie :wink: )

1 polubienie

Klasyczny telefon, ale taki gdzie słuchawka na kablu. Jeśli stacjonarny - a bezprzewodowy - odczucie “nagrzewania ucha” też się pojawia. No ale to wg. wielu nic co szkodzi (z przymrużeniem oka)

@LinGruby
Problem w tym, że na yt są miliony filmów i doba trwająca 1000 godzin nie wystarczyłaby, aby się z tym zapoznać.
Dlatego z definicji nie oglądam filmików na yt, o ile nie mam wiedzy, że dotyczy on czegoś, co mnie szczególnie interesuje i przekonania, że watro poświęcić czas.
Natomiast w tym przypadku miałem jedno konkretne pytanie, stąd napisałem, że nie mam ochoty oglądać całego filmiku, gdzie odpowiedź na moje pytanie może znajdę np w minucie 22.