Technologia 5G «zagrożenie» czy innowacja?

@majo

powiem Ci tak ja nie oglądam też długich filmów tematycznych tylko słucham ( bo poco np: patrzeć jak siedzi gościu i gada ) robię w tym czasie coś innego ( no chyba że jest to film na zasadzie prezentacji-poradnika etc. itp. )

@majo @LinGruby Kanał Naukowy Bełkot jest rzetelny, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości możesz zajrzeć pod film, tam znajduje się masa artykułów i badań naukowych (czyt. naukowych, nie pseudo naukowych - o tym też jest filmik, czym różnią się takie artykuły, badania). Dodatkowo na jego filmach są wykresy i odnośniki / poprawki do wypowiedzi. UMC wydział chemii, na której studiował. Obecnie broni doktorat. Ale nie o tym temat.

Dokładnie, sprzędzenie 30min na obejrzeniu > czytanie odpowiedzi i zadawanie następnych.

@majo a zdałeś sobie sprawę że słuchawka telefonu stacjonarnego nie posiada baterii, dodatkowo nie generuje wystarczającego napięcia? Nie odczuwasz ciepła, bo plastik pobiera temperaturę zewnętrzną (czyt. ma temperaturę otoczenia), przykładając do ucha po dłuższym czasie może mieć co najwyżej temperaturę Twojej dłoni / ucha.

Wlej do szklanki wrzątek (nie kubka, bo on pochłania większą część temperatury, choć to też zależy od materiału), postaw kubek koło ucha w odległości kilku cm i sprawdź czy odczuwasz ciepło. Wrzątek też generuje fale magnetyczne zabójcze dla organizmu? 0_o.
Jeszcze raz, sprawdź czym są fale jonizujące i niejonizujące.

Dlatego masz trzymać inne urządzenia dalej bo mogą być na tej samej częstotliwości i długości fal, co spowoduje zakłócenie obu urządzeń. Nie masz tam napisanie że związków organicznych masz nie trzymać blisko.

a czy ja gdzieś napisałem że nie jest rzetelny…

ja to co powinienem wiedzieć wiem i nie muszę się dokształcać…


tak z innej beczki

zastanawiam się kiedy jakiś pseudo specjalista zacznie się czepiać nadajników MUX bo póki co cisza… no ale jak to ma szkodzić w jakimkolwiek stopniu jak to tylko TV a że moce sięgają od 1 do 100 i więcej kW to nic to…

no ale to nie temat o tym

Tu nie tylko kilowaty mają znaczenie. Fala elektromagnetyczna to cząstki w imię dualizmu falowo-korpuskularnego. Taki mamy świat że dzięki różnym częstotliwościom te cząstki albo na siebie oddziałują albo się przenikają. Takie fale zamknięte są w materii z której jesteśmy stworzeni wiec następują te same zasady oddziaływania i przenikania. Są fale elektromagnetyczne zwane promieniowaniami których częstotliwości dobrze rezonują z komórkami naszych ciał które dobrze dostrojone przyjmują takie ilości energii które je niszczą. Komórki naszych ciał są złożone z różnych łańcuszków i same takie łańcuszki tworzą i jeżeli to jest w rezonansie z falą elektromagnetyczną to odbiera tę energię co jest destruktywne.
Pojęcia nie mam czy zakresy 5G maja jakieś rezonanse z przyrodą. Obecnie to chyba zakresy poniżej 6Ghz.
Np. w mikrofalówce fala elektromagnetyczna o odpowiedniej częstotliwości wprawia w ruchy rotacyjne cząsteczki wody zawarte w np. mięsie dzięki czemu ono się nagrzewa. Chyba to ok 2,5Ghz co jest wyborem pomiędzy głębokością wnikania fali w materię a dostarczoną energią. Im wyższa częstotliwość fali tym mniejsza musi być moc nadajnika by osiągnąć odpowiedni zasięg ale i tym mniejsza zdolność wnikania tych fal w materię a większe zjawisko odbijania (światło to fala na której dobrze to widzimy) Tak samo jak z prądem, prąd niskiej częstotliwości porazi (migotanie komór serca etc) a prąd wysokiej częstotliwości popłynie po skórze i co najwyżej poparzy. Jednak są pewne dziury i przy nawet wysokich częstotliwościach nastąpi wnikanie a nawet rezonans i rozdygotanie tkanki organizmu. (napromieniowanie) Tak samo są fale np. rentgenowskie które miękką tkankę przenikają ale już mają gorzej z kościami.
Miejmy nadzieję że ktoś to bada bo częstotliwości się mieszają bo wg. teorii każda przeszkoda zakłócająca ruch fali staje się generatorem nowej fali co powoduje że zagadnienie nie jest łatwe.
Nabełkotałem a teraz zgłodniałem.

1 polubienie

Oczywiście, że ciepło emitowane przez gorącą wodę będzie (ze względu na jej wysoką temperaturę) odczuwalne z bliskiej odległości. Tak samo jak jest odczuwalne ciepło z kaloryfera. Ale to nie ma nic wspólnego telefonią 2G-5G.

Zrobiłem mały test potwierdzający, że to fale rozgrzewają ucho (nie wnikając w to, jakiego typu to fale i czy są w jakiś sposób szkodliwe dla organizmu).
Na telefonie 3G, który zwyczajowo używam:

  • odebrałem ok 15 min. połączenie w trybie głośnomówiącym (efekt: nieodczuwalny dla ucha w trakcie połączenia; sam telefon rozgrzał się minimalnie - może o 1 stopień),
  • po zakończeniu powyższego połączenia przykładałem telefon na ok 2-3 cm do ucha i nie odczuwałem żadnego ciepła itp.,
  • odebrałem kolejne ok 15 min. połączenie w trybie normalnym, bez słuchania telefonu (efekt: nieodczuwalny dla ucha w trakcie trwania połączenia; podobnie sam telefon rozgrzał się minimalnie - może o 1 stopień),
  • także po zakończeniu powyższego połączenia przykładałem telefon na ok 2-3 cm do ucha i nie odczuwałem żadnego ciepła itp.,
  • następnie odebrałem połączenie w trybie normalnym, trzymając telefonu ok 2-3 cm od ucha. Po ok 1,5 min zacząłem odczuwać jakieś napięcie w uchu/delikatne ciepło. Tu zakończyłem eksperyment :slight_smile:

W pierwszym poście tego wątku jest link do artykułu, gdzie znajduje się wymowna grafika, ilustrująca kwestię oddziaływania rozmowy przez komórkę na ciepłotę ciała człowieka. Jak widać, rozgrzewa się nie tylko ucho.

Ja się zastanawiam jeszcze jaki był temat i cel rozmowy.
Są takie tematy że krew w głowie mocniej krąży :nerd_face:
A tak mniej poważnie to czasami podlegamy celowi eksperymentu którym chcemy coś udowodnić.
Przykładamy telefon do ucha czym powodujemy ze głowa z danej strony nie wypromieniowuje ciepła.
Telefon też swojego ciepła nie ma gdzie wypromieniować z danej strony na dodatek przykryty dłonią ze strony drugiej. Możliwe że podobny efekt może być gdy tym uchem zaczniemy podsłuchiwać jakieś rewelacje np. na swój temat i to bez telefonu. Bez psychologa i reszty medycyny chyba tego nie rozkmieni.
Ale bawić się można.

a ja skwituję całą dyskusję filmem który czysto zgadza się z moją wiedzą techniczną i patrzeniem na całe 5G

który normalnemu Kowalskiemu powinien wystarczyć :smiley:

byla taka laska co chciala udowodnic ze promieniowanie jest nieszkodliwe i wsadzila dzieciaka do mikrofalowki… teoria spiskowa (uwaga) - dziecko nieprzezylo, dyskusja niema sensu najlepiej pokazac ich poziom ;D

To jak cytowanie z niezależnego artykułu informacji o koronowirusie z Wuhan
«Fundacja Billa i Melindy Gatesów nie tylko sfinansowała rozwój wirusa koronowego. W październiku 2019 r. Gates przewidział śmierć 65 milionów ludzi z powodu wirusa. Zabawa z wirusami czy bakteriami dla kasy za przyszłe szczepionki, toż to lepszą kopalnia złota niż wszystko co jest nam znane.»
https://wolnemedia.net/koronawirus-z-wuhan-uzyskal-patent-w-2018-r/

Nie odchodźmy od meritum w tym wątku.

Swoją drogą, niezły ubaw, który miałem, czytając niektóre komentarze pod wcześniej linkowanym artykułem, podsunął mi pomysł, aby admin/moderator wyodrębnił wcześniejsze 2 posty i utworzył z tego w dziale “Rozrywka” wątek “Niesamowite teorie spiskowe - co o tym sądzicie?”

niema zadnych teorii spiskowych - to wymysly ofiar mk-ultra …

1 polubienie

Może inaczej odrobinę i zamiast “Niesamowite teorie spiskowe” «Hyde Park»

  • stajemy na jakiejś “skrzynce” (by jak w prawdziwym Hyde Parku nie stać na angielskiej ziemi) i głosimy swoje teorie (lub linkujemy do teorii innych)

Na myśl mi właśnie przyszło powiedzenie Shaw George Bernard’a (1856-1950), angielski popularny dramatopisarz, krytyk i publicysta: «Wszystkie wielkie prawdy na początku są BLUŹNIERSTWEM»
… i że taka teoria lub inna jest (lub nie) teorią spiskową -będziemy mogli (lub nie) odkryć w PRZYSZŁOŚCI.
… bo czasem WARTO zauważyć i skojarzyć “to co jest między wierszami”
Proponowałbym - po raz drugi o ZAMKNIĘCIE tematu, by nie wypisywać tego czy owego. Z góry dzięki dla admina/moderatorów.

Ponieważ przespałem całą dyskusję, a łomot był interesujący, to pozwoliłem sobie na jednorazowe dopisanie swoich trzech groszy, mimo zamkniętego tematu.

CZEMU, TO SŁUŻY?

Większość ludzkich wynalazków służy zaspokojeniu żądzy - posiadania, władzy, spełnieniu sexualnemu, etc. Trzeba być nad wyraz naiwnym, aby sądzić, że 5G, 6G czy 77G posłużą świadomemu wspieraniu rozwoju ludzkości. Zapewne, będzie jak zwykle: gawiedź będzie mieć moc uciech, a prezesi wachę do swoich Gulfstream’ów.

CZEGO NIE WIEMY?

Fale elektromagnetyczne, to nie Neutrina, oddziałują z materią, wchodzą w interakcję. A to znaczy, że wpływają na nas. Nie mamy jednak pojęcia w jakim stopniu wpływają i jakie, to przyniesie konsekwencje długofalowe (mam na myśli oddziaływanie promieniowania o stosunkowo niewielkiej energii, traktowanej jako ‘nieszkodliwe’). Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to nie wie co mówi, łże, albo ma gorącą linię ze Stwórcą; a to dlatego, że zbyt krótko obserwujemy takie zjawiska, aby wyciągać jakieś wnioski o statusie innym niż spekulacje.

CO WIEMY?

Z tego co mi wiadomo, to organizacje zainteresowane wprowadzeniem standardu 5G, intensywnie naciskają, aby przydzielić mu pewne zakresy częstotliwości. Jest, to zrozumiałe, wręcz oczywiste i nie budzi zastrzeżeń. Czyżby? Ponoć (jestem ostrożny, bo temat ledwie obił mi się o uszy) zakresy te niebezpiecznie blisko podchodzą w pobliże zakresów, wykorzystywanych w meteorologii; co stwarza niebezpieczeństwo zakłócenia pracy aparatury, a nawet niemożność wykonania pewnych pomiarów. W czasach, gdy meteorologia (a konkretnie przewidywanie i badanie zjawisk atmosferycznych) staje się kwestią życia i śmierci, a od postępów w tej dziedzinie zależna jest prawie cała populacja planety, wychodzi się z pomysłami, które mają zastosowanie czysto komercyjne, a mogą spowodować zmniejszenie szans przeżycia miliardów ludzi?

CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ?

Oprócz echa w kieszeni? Idąc do knajpy, suwak w moim rozporku będzie mógł sobie pogadać ze spinką od stanika, siedzącej obok dziewczyny. Ja p… !

1 polubienie