Przycinanie filmów na YT w FHD

Witam.
Moja konfiguracja sprzętowa to:
Procesor Athlon x4 635 (4 jajka)
Karta graficzna GTX 750 TI 2GB
8 GB DDR3
Zasilacz Silentium Deus 600W
System Manjaro KDE

Czy to normalne, że przy filmach w FHD przycina? Czy to już taki złom jeżeli chodzi o komputer. Przycina i FF i w Operze czy Google Chrome. Automatycznie ustawia na 720.

Sprawdzałeś, czy nie jest, to problem sieci, albo dysku (cache)?

Przyczyny mogą być różne, niekoniecznie grafika, prędzej procesor (aczkolwiek według mnie to mało praowdopodobne) – sprawdź zużycie procesora w Monitorze systemowym, jeśli podczas odtwarzania oscyluje w okolicy 100% to wtedy możesz podejrzewać.

Pomóc może włączenie akceleracji sprzętowej w przeglądarce.

Wszystko posprawdzam. Czym sprawdzić dysk? Poza tym, jest napisane na dole monitora zdarzeń “brak wolnej pamięci wymiany” Może to być powodem. Czy ta pamięć musi być gdzieś ustawiona?

na 1440 procek ok 80% a obraz stoi. Neta mam 100 Mb/s symetryczny na światłowodzie.

Na youtube nawet w mniejsze rozdzielczości fimy dziwnie chodą - bo oni jeszcze cos tam podczepiają do filmików, żeby statystyki połączeń, lokalizacji, preferencji i innego dziadostwa. Poza tym nawet jeśli twój dostawca (masz to w umowie) okresla max prędkość - nie oznacza to wcale tej prędkości na infosrtadzie.
Zobacz test prędkości tutaj i tutaj i sam zobaczysz że jest różnica pomiędzy pomiarem a zapisami w umowie.

To tylko oznacza, że nie masz skonfigurowanego swapa. Są różne szkoły i opinie na ten temat, generalnie wszystko sprowadza sie do tego, w jaki sposób korzystasz z komputera.

Coś wyczytałem, że to potrzebne gdy brakuje pamięci. Wolnej jest jeszcze 6 GB w trakcie pracy.

Download 95/ Upload 95 Opóźnienie 12ms średnia. Kiedyś miałem tak z jedną firmą. W umowie było do 100 Mb/s a miałem 2-10 i uważali, że wszystko jest ok :wink: Bo w umowie jest “do” i mogłem mieć nawet 1 :wink:

Przy wolnych 6 GB RAM’u brak swap’a nie powinien być problemem. Problem może pojawić się, jeżeli uruchomisz jakiś spory, pamięciożerny program (lub kilka) - 8 GB, to - wbrew pozorom - nie jest dużo. Moim zdaniem, swap (w postaci partycji lub pliku) będzie, wcześniej lub później, potrzebny.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse