Przycinanie filmów na YT w FHD

Całkiem możliwe – przy zbyt słabym lub zasilaczu sprzęt może nie być w stanie dać z siebie 100% – warto to sprawdzić. A jeśli jest stary to tym bardziej, taki sprzęt z czasem traci swoją sprawność.

Możliwe, że top każdą instancję terminala traktuje jako osobnego użytkownika. Albo wlicza do tej liczby użytkowników systemowych.


@lcoyote czyszczenie ramu w tym przypadku nie ma sensu, już wcześniej ustaliliśmy, że brak ramu nie jest tu przyczyną. Radziłbym czytać uważniej.

Zasilacz to Silentium Deus 600W, ale już wiekowy. Ponad 6 lat ma na pewno. Musze zobaczyć jak mierzyć napięcia.

Nowa sytuacja. Odpaliłem grę przez GeForce Now i takie opóźnienia jak cholera. Nie da się grać. Odpaliłem GeForce Now na starym laptopie 2rdzeniowym z integrą i gra śmiga aż miło. Zmienię dystrybucję na chwilę i zobaczę czy na innej jest to samo.

Domyślne ustawienia powodują, że wylogowanie user’a nie usuwa jego procesów z pamięci. Może, to jest przyczyną ‘5 users’.

Częściowo może tak być, jednak zarówno ja jak i @Redzik używamy Plasmy – a w niej każde nowe okienko konsoli (i pewnie niektórych programów) powoduje zwiększenie users o 1. Nie mam pojęcia czy w innych DE jest podobnie.

Xfce :

  • uruchomienie terminala (xfce4-terminal, gnome-terminal, st) nie powoduje raportowania kolejnego user’a (top);
  • ten pojawia się, gdy zaloguję się na konsoli (np. Ctrl+Alt+F4).
  • po wylogowaniu na konsoli, dodatkowy user znika - dlatego, że mam zmodyfikowaną domyślną konfigurację i u mnie system zamyka procesy user’a po jego wylogowaniu.

Na innych dystrybucjach sytuacja się powtarza. Nie mam pojęcia od czego to zleży. Dziwne. GeForce Now nie wykorzystuje mojej maszyny i potrzebny w sumie jest tylko dobry internet. Skoro przez wi fi działa dobrze na starym lapku z winda a przez kabel na linuksie są opóźnienia straszne to co może być nie tak? Może stara płyta ze starą karta sieciowa tu ma coś do rzeczy? Płyta Asrock N68C-S UCC