Problem z kartą WiFi w laptopie

Mam laptopa Lenovo i jest problem z kartą WiFi na linuksie.

Sprawdzony sposób jest TUTAJ tylko… na Ubuntu działa idealnie, a na Mint XFCE niestety, ale ten sposób się nie sprawdził.

Pytanie za 99punktów. Czy powyższy sposób z linku będzie działać na Manjaro ? Bardzo przypadł mi do gustu ten system… nie chcę instalować Manjaro i później z powrotem Windowsa przez brak połączenia WiFi (przez kabel odpada, tylko podczas instalacji) :confused:

Udało się !

Instrukcja dla innych.

sudo pacman -S linux419-headers

zmieniamy na swoją wersję jądra

sudo pacman -S trizen base-devel --needed

Klikamy ENTER instalując wszystko.

trizen -S rtl8821ce-dkms-git --noconfirm

po tym wszystkim uruchamiamy ponownie PC/laptop.

Manjaro w większości przypadków potrafi poprawnie wykryć jaką masz kartę i zainstalować odpowiedni sterownik.

Jeśli masz taką samą kartę, jak w podanym przez Ciebie linku (Realtek RTL8821CE), to wifi powinno działać: How can I get my drives to be written to and read from? - Support - Manjaro Linux Forum

Edit:
Widzę, że się już udało :slight_smile:

Rozwiązania problemów, bazujące na innych distro, mogą działać również w Manjaro. Ale instrukcje instalacji sterowników nie nadają się - mogą, a nawet muszą popsuć system. No, może poza tymi, branymi ostrożnie z Arch’a.

Ponowna instalacja Manjaro, wykonuje te same polecenia i… nie wyszukuje sieci 5GHz. Dlaczego ?

Poprzedni problem dotyczył braku sterowników do karty sieciowej (i konieczności ich ściągnięcia z AUR). Rozumiem, że teraz sterowniki, są już zainstalowane, karta działa, ale ma problem z sieciami pracującymi w konkretnym paśmie. Może nowy wątek?

Może :stuck_out_tongue: Wykonane.