Ostrzeżenie fontconfig przy aktualizacji

Witam podczas ostatniej aktualizacji sporo się pokiełbasiło wysypało mi mirrory parę paczek musiałem reinstalować ale nie wiem co z tym zrobić

ostrzeżenie: fontconfig: local (2:2.13.1+12+g5f5ec56-2) jest nowsze niż extra (2:2.13.1+12+g5f5ec56-1)

Znowu zwalili coś w nowszej wersji ja ją oczywiście pobrałem i wrócili do wcześniejszej?
Zostawiać to czy reinstall robić?

Temat znów powraca. Pisałem już na ten temat, czas jakiś, przy okazji jakiejś (nie pamiętam jakiej). Jest, to problem z paczkami, które mają ‘gitowe’ numery. Bywa, że pacman traktuje nowszą jako starszą, bo ma inną wizję numeracji. Sprawdzaj za każdym razem tego typu sprawy, bo może się okazać, że przyczyna leży gdzie indziej i potrzebna jest interwencja. Tą sytuację możesz zignorować.

Dziękuję bardzo za szybki odzew i pomoc. Peace

Pospieszyłem z odpowiedzią, nie wykazując się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Temat leżał, bo nie miałem czasu (?!), aby napisać te kilka słów sprostowania. Sprawa jest nadal aktualna, ale piszę, bo rażą mnie głupoty, które spłodziłem wyżej.

W tym przypadku zawinił jakiś problem … już nie pamiętam z czym. Aby problem rozwiązać, obniżono w repozytorium wersję Fontconfig do ‘…-1’. Ale Ci, którzy dokonali już wcześniej upgrad’u, mieli zainstalowaną wersję sprzed downgrade’u, czyli ‘…-2’. Stąd komunikat, że wersja zainstalowana jest nowsza, niż w repo. W tej konkretnej sytuacji, można było temat zignorować (jeżeli komuś wszystko dobrze działało i nie przeszkadzał komunikat), albo dokonać downgrade’u (czyli zainstalować wersję o niższym numerze, dostępną w repozytorium).

Mam nadzieję, że niczego nie przekręciłem (sprawa zaciera sie już w mojej pamięci) i nikt nie wypomni mi, że powinienem sprostować sprostowanie :wink: