Mabox - Sumy kontrolne ISO

Witam serdecznie,
Zassałem obraz Mabox Linux 18.12 ale po sprawdzeniu programem GtkHash suma kontrolna nie zgadza się z tą podaną na Polskiej stronie Mabox gdzie podana jest
Suma kontrolna MD5_2
Program GtkHash wskazuje
Suma kontrolna GtkHash
i to zgadza się z MD5 podaną na anglojęzycznej Mabox Linux
Suma kontrolna MD5_1
Czy to właściwe? -wczoraj i przedwczoraj próbowałem zainstalować obok Linux Mint - ale w konsekwencji nie do końca się udało. System działał do trzeciego restartu. Coś poszło nie tak z Grubem i Linux Minta musiałem od początku stawiać.
Spodobał mi się Mabox z jego środowiskiem Openbox i tym conky. Pewnie coś zrobiłem nie tak? Wydzieliłem 200GB oddzielnej powierzchni dyskowej i sformatowałem pod ext4.
EDIT: miejsce wydzieliłem na partycji /dev/sda4 tworząc /dev/sda5 z systemem plików ext4

Cześć,

  1. Mabox ma dwie wersje, polską i angielską.
  2. Nie warto obecnie już sciągać Maboxa ze strony, obecna Beta jest na pewno lepsza od starego Maboxa - nie miałem jeszcze czasu dokonać zmian na stronie domowej
    Tu masz linka do bety:
    http://repo.maboxlinux.org/iso/beta/manjaro-mabox-pl-20.02-beta-x86_64.iso

Suma kontrolna:

[napcok@s1 beta]$ md5sum manjaro-mabox-pl-20.02-beta-x86_64.iso 
9223b13836e75559a4da6173cae47306  manjaro-mabox-pl-20.02-beta-x86_64.iso

Mabox jest specyficzny - nie każdemu się spodoba, ale warto samemu spróbować :slight_smile:

Dzięki za szybką odpowiedź :blush: Poczekam zatem na wersję stable 20.02

bo to może przez Openboxa? - dla mnie się spodobał :star_struck: i będę PRÓBOWAŁ obok Minta mieć Mabox Linuxa

@lcoyote
Te wszystkie graficzne “sprawdzacze” sum kontrolnych są do dupy.
Najlepszym sposobem na sprawdzenie jest terminal, uruchamiasz terminal w katalogu w którym znajduje się ISO, i wpisujesz
md5sum nazwa_obrazu ISO

Kolega po prostu zassał wersję angielskojęzyczną, a porównywał z sumą dla wersji polskojęzycznej.
A sprawdzać sumę można jak komu wygodnie, polecenie md5sum zawsze jest pod ręką.

nie zawsze do dupy, bo i ten graficzny i z konsoli wskazało:
christophe@christophe-Lenovo-G585:~/Pobrane$ md5sum mabox-en-18.12.1-stable-x86_64.iso

8fe27786458e23437d724aad56034a78  mabox-en-18.12.1-stable-x86_64.iso

OT, więc nie rozwijaj tematu, tylko weż pod uwagę na przyszłość - to, że coś poszło nie tak z GRUB’em czy Mabox’em, nie znaczy, że musiałeś reinstalować Mint’a. Teraz, to już musztarda po obiedzie, ale najpewniej nie musiałeś.

2 posts were split to a new topic: Tak zwane porządki