Instalowanie *.tar.xz pewnie proste

@Ren, jeżeli chcesz sprawnie korzystać z systemu, to MUSISZ poczytać. Zacznij od text’u link’owanego przez @napcok (tego o bezstresowym używaniu Manjaro). MUSISZ również wyzbyć się niektórych windowsowych nawyków, np. sposobu instalowania oprogramowania - nie zbierasz go, chodząc po stronach, tylko instalując z systemowego (przede wszystkim) repozytorium. Że niby repo… co? A Android’a używasz? No właśnie, Android, to taki młodzieżowy Linux, bez uprawnień na używki. Masz w nim sklep z aplikacjami (np. Google Play) - repozytorium Manjaro, to sklep z aplikacjami. Zarządzasz tym oprogramowaniem za pomocą pacman’a (w terminalu) lub pamac’a (w terminalu i graficznie - wersję graficzną polecam na początek). Od tego zacznij, tego naucz się na pamięć.

1 polubienie

Temat zniknie jak przyjedzie śmieciarka więc też dorzucę coś nieposegregowanego. :slight_smile:
Pamac w XFCE starannie skrywa swoją nazwę.
+1 za “pudełko”

2 polubienia

@xr7 w KDE wcale nie jest lepiej, w menu niby jest wyświetlanie po nazwach programów, a i tak jest do wyboru tylko “Dodanie/usuwanie oprogramowania” i “Aktualizacja systemu” :wink:

1 polubienie

Taka moda, aby programy w menu występowały jako opisy, a nie nazwy. Ja mam, na tej maszynie, z której piszę, wszystkie zmodyfikowane - mógłbyś @xr7 wrzucić informacje o imionach Pamac’a, pod którymi ukrywa się (ze dwa lub trzy ich jest)? Tak do protokołu.


Ooo… w Xfce chyba również tak się, to nazywa. Jak dla mnie, wkurzające dziwactwo, ale cóż poradzić.

@azja z modą nie wygrasz, szkoda czasu, szukam oryginalnego pliku HEIC bo mnie ten format zainteresował

Jednak mam “Aktualizację oprogramowania”. Chociaż wariant z systemem wydawał mi się bardziej oczywisty…

@xr7 prosisz, masz :smiley: Ja swoje testowe pliki wziąłem stąd: https://filesamples.com/formats/heic

Nie mieszajmy panowie wątków, bo zrobi się z tego chat.

2 polubienia

A post was merged into an existing topic: Korzystanie z obcych repozytoriów