"Idealna" przeglądarka

Skoro nie pasuje Wam ( :wink: ) Pale Moon, to może spróbujcie przeglądarkę slimjet - chyba najlżejsza z chromowatych (dostępna w AUR; postępując w zgodzie z “poprawnością polityczną” dodam, że możecie ją zainstalować w Manjaro na własną odpowiedzialność; u mnie dział bezproblemowo i płynniej niż Brave).

1 polubienie

Znamy :slight_smile: Super lekka. Niestety, nie współpracuje z languagetool. Ale dzięki :slight_smile:

Tak, to niestety wygląda z przeglądarkami spoza mainstream’u - mając specyficzne oczekiwania, trzeba często obejść się smakiem. Gdybym miał wskazać przeglądarkę, która realizuje moje potrzeby, to byłaby hybryda Firefox’a i Pale Moon’a, z elementami Chromium i pochodnych.

Pozwolę sobie podrążyć (coś słabo languagetool w tej chwili wypadł, bo słowo “podrążyć” jest podkreślone na czerwono :wink: ) temat przeglądarek. Jak wiadomo, nie ma jednej uniwersalnej. Pierwszy zachwyt nad Brave minął i to zdecydowanie i bezpowrotnie.
Postanowiłem, że nie będę aż tak wymagający, odpuszczę sobie languagetool i zadowolę się najzwyklejszym słownikiem. Do Palemoon z przyjemnością powrócę, bo zawsze byłem z niego zadowolony, ale jeszcze nie w tej chwili.
Ktoś mi polecał wcześniej Slimjet. Wydawało mi się, że miałem z nią wcześniej do czynienia, jednak nie, wcześniej miałem do czynienia z Falkonem, krótko dość.
Niestety, mam problem ze zbudowaniem:

Jeżeli rozwiązanie problemu z budowaniem byłoby problematyczne, to sobie odpuszczę Slimjeta i pokombinuję albo z Falkonem, albo zwyczajnie, powrócę z podkulonym ogonem do Pale Moon.

Uważam, że temat przeglądarek może być przydatny dla wielu początkujących Majarowiczów.

PS
Wiem, że przynajmniej jedna osoba stąd korzysta z Vivaldi. Testowałem dawno temu i była ostro przekombinowana, ciężka. Jak jest teraz?

PPS
Do Falkona, najwyraźniej nie ma żadnego słownika.

PPPS
Coś z tym słownikiem można jednak pokombinować w Falkonie :slight_smile:

Pozwoliłem sobie wydzielić wątki – problemy z pamięcią a poszukiwania idealnej przeglądarki to zupełnie różne sprawy.

Korzystam, zamiennie z FF, odkąd wyszła wersja stabilna, nigdy nie odniosłem wrażenia, żeby była ciężka, chociaż pierwsze stabilne wersje nie były zbyt stabilne. Niemniej jednak już od dawna nie wywaliła mi żadnego błędu, więc jest lepiej :slight_smile:

Co do problemów ze zbudowaniem Slimjet to wystarczy poprawić jedną linijkę w PKGBUILD – odsyłam to tego komentarza.

Najprościej jest edytować PKGBUILD w tym miejscu

md5sums=('e2f3d75bbf4ea8cef106adb30c6b4c83')
md5sums_i686=('ac53bf154e77c32374c24bfd44a057fe')
md5sums_x86_64=('f48a3e90c2f52af45032ed51fe307ab9')

I pozmieniać to tak

md5sums=('SKIP')
md5sums_i686=('SKIP')
md5sums_x86_64=('SKIP')

Czy wie ktoś jak wygląda aktualna sytuacja z Brave ? Mianowicie chodzi mi o znany problem z sandboxem, który by działać potrzebuje dostępu nieuprzywilejowanych użytkowników do “przestrzeni nazw” (nie wiem jak to przetłumaczyć na polski) jądra ?

@robson75 :

Unikałbym pomijanie sprawdzania sum kontrolnych. Moim zdaniem:

  • ściągamy pliki źródłowe;
  • liczymy sumy;
  • modyfikujemy wpisy w PKGBUILD, wpisując prawidłowe wartości sum.

EDIT-20201118-1529 …

@Tomasz :

Problem ze zbudowaniem polega na niezgodności sum kontrolnych. Jest nowa wersja, więc problem może nie być już problemem.


Bardziej interesująca wydaje się być odpowiedź na pytanie, dlaczego równocześnie z budowaniem slimjet idzie aktualizacja systemu (koszerniej i bezpieczniej jest zaktualizować system, a następnie zbudować pakiet z AUR), a dokładniej rzecz biorąc reinstalacja pakietów?