Emulator Androida z działającym GooglePlay

Pilnie na już potrzebuję zainstalować na Manjaro emulator Androida, musi emulować andka od 7 w górę i mieć działający GooglePlay (sklep Google).
Pokemony pseudo informatyczne z inPost usunęły powiadomienia SMS i wysyłkę kodów SMS-em do otwierania skrzynek, pozostawiając do braku wyboru jedynie aplikację inPost. Nie używam telefonów z Androidami, nawet nie mam nic a nic pod ręką.

Znacie jakiegoś emulatorka który ogarnie temat?

Jest coś takiego:

https://aur.archlinux.org/packages/android-emulator/

Szerszy opis:

https://wiki.archlinux.org/index.php/android#Android_Emulator

Wszystko zależy od apki, którą chcesz zainstalować. Są takie, które nie dają się uruchomić lub błędnie działają w emulatorach, ale nie wiem, jak jest z apką inPost.
Rozważ 2 opcje (które sprawdziłem i działają):

  • instalacja virtualbox, gdzie postawisz wirtualną maszynę z Android-x86, w wybranej wersji Androida,
  • instalacja wirtualnego Androida - pakiet genymotion z AUR.

Podepnę się. Android x86 nie odpala się po zainstalowaniu. Natomiast w genymotion nie działa sklep. Próbowałem Android Studio (nie działa) próbowałem wgrać Nox’a przez Lutrisa, ale na końcu instalacji wyświetla uruchom jako administrator i leżę bo nie wiem jak.
Jak ktoś ma jakiś działający emu pod KDE to pomocy.

@Redzik
Mam zainstalowanego Androida 7 oraz 8 pod virtualbox i wszystko działa (łącznie ze sklepem Google).
Robię to pod XFCE (nie pod KDE) ale to nie powinna chyba być przyczyną problemów.
Dla pewności, czy pisząc o “zainstalowaniu”, masz na myśli instalację Androida (pod virtualbox) na wirtualnym dysku twardym (z rozszerzeniem .vdi) zgodnie z taką instrukcją instalacji?

Jeśli chodzi o sklep Google pod genymotion, to sprawdzę to wieczorem i dam znać.

A tak w ogóle, to Sklep Google nie zawsze jest konieczny. Aplikacje można pobrać z różnych serwisów, np.: apkpure.com czy apkmirror.com .
Wtedy, oczywiście, zalecane jest dodatkowe sprawdzenie pobranej aplikacji np. w virustotal.com

Edit:
Po weryfikacji, Sklep Google pod genymotion u mnie działa poprawnie (na wirtualnym urządzeniu: Amazon Fire 7 i z Androidem 7.1)

To nie wiem. Na virtualboksie odpaliły mi tylko android 4,4. Na Genymotion od 4.4 do 7.1. Na adndroid studio tylko do 4.4. Całkiem możliwe, że to wina procesora bo gdzieś tak wyczytałem. Nie wspiera jakiejś tam wirtualizacji.
Jeżeli chodzi o Genymotion to na 7.1 nie mam sklepu a Open GApps które nie działa.

Open GApps archive is corrupted

Próbowałem wgrać z zewnątrz Open GApps ale nie działa.
Instalacja apek na zasadzie upuszczenia na urządzeniu tez nie działa.

    An error occured while deploying the file.
    This probably means that the app contains ARM native code and your Genymotion device cannot run ARM instructions. You should either build your native code to x86 or install an ARM translation tool in your device

Dla pewności, czy pisząc o “zainstalowaniu”, masz na myśli instalację Androida (pod virtualbox) na wirtualnym dysku twardym (z rozszerzeniem .vdi) zgodnie z taką instrukcją instalacji?

Tu nawet nie chodzi o instalację. Jako Live cd tez nie działąją oprócz 4.4

Z ciekawości uruchomiłem posiadany obraz Live android-x86_64-7.1-r2.iso pod virtualbox i wszystko mi działa. Zatem, albo masz niewłaściwie skonfigurowany virtualbox, albo może faktycznie jest jakiś konflikt z twoim procesorem.

Skoro odpala 4.4 a inne nie to raczej skonfigurowany jest ok. Procek sprzed 10 lat to może faktycznie coś nie obsługiwać.

Widzę że procesor Athlon II X4 640 (chyba o nim mowa) obsługuje SSE2 i wirtualizację, więc powinno być OK.

Upewnij się, czy nie masz przypadkiem zablokowanej wirtualizacji.

Spróbowałbym także zrobić nową instalację Androida w virtualbox, posiłkując się tą szczegółową instrukcją i ustawiając wszystko, tak jak tam pokazano.

Podobno w genymotion działa sklep, ale w najnowszej wersji beta 3.2 bo w 3.1 nie działa. Ale plik jest z rozszerzeniem bin. Jak to zainstalować?

Wirtualizacja włączona, ale może tam jakieś ograniczenie jest. Nie znam się.
Instaluję Androida tak jak jest w instrukcji, ale 64 nie 32.

Wersja z AUR nie działa? Do wyboru jest zarówno stabilna jak i beta.

Co do plików bin to zależy co to za plik. Jednym wystarczy nadać prawa wykonywania i potem działają jak zwykłe programy portable (dokładnie tak jak Appimage) albo instalują właściwy program. Inne z kolei mogą być jakimiś konsolowymi programami/instalatorami – wtedy odpalasz z konsoli poprzedzając ./, czyli ./nazwa_pliku.bin. No i oczywiście jak w przypadku każdego zewnętrznego programu – musisz samodzielnie zadbać o wymagane zależności.

Mam zainstalowane genymotion 3.1.2 i u mnie działa.
Jedną z zależności genymotion jest virtualbox, więc to virtualbox (ew. procesor) jest u Ciebie prawdopodobnie problemem.

Pakiet genymotion instalujesz z AUR. Rozszerzenie pliku nie powinno być problemem, gdyż tym steruje PKGBUILD tego pakietu.

To dziwne, że Ci działa na 3.1 bo jest napisane, że cos tam jest zepsute i będzie działać dopiero od 3.2 chyba, że zainstalujesz ręcznie. . Ok. Zainstalowałem 3.2.0 z tego pliku bin. Pobrało sklep jednak nie da się włączyć. to samo działo się gdy wrzuciłem jakaś apke bepośrednio np. TikToka. Cały czas wyświetla komunikat o zatrzymaniu aplikacji nawet gdy nie używam i zatrzymuje się cały czas.

W AUR jest wersja beta ale 3.1.

Skąd masz takie informacje? (Na stronie AUR pakietu nikt nie zgłasza problemów.)

Pakiet ten instalowałem niedawno - latem w wersji 3.1.0-1, za pomocą graficznego Pamac’a, a później miałem dwie aktualizacje ( → 3.1.1-2 → 3.1.2-1 ) i w każdej fazie dział poprawnie.

W podanym wcześniej linku, piszą (choć tam dotyczy to Windowsa), że Virtualbox może się gryźć z Hyper-V i sugerują jego odinstalowanie.
Być może masz u siebie zainstalowany jakiś podobny pakiet (np . hyperv) i należałoby go odinstalować (jeśli się uda).

F-Droid.org


Panowie, robi się z tego dyskusja o UFO - nikt nie wie, co to jest, ale wszyscy mają na ten temat swoje zdanie.

@Redzik, zacznijmy od ustalenia o czym ta rozmowa, od odpowiedzi na pytanie:
.bin, jaki .bin, skąd ten .bin? Podaj źródło, link.

Instalowanie genymotion z AUR nie wymaga żadnego Open GApps.

To znowu dziwne bo po instalacji z AUR nie ma google play. Przynajmniej u mnie.

Nie znam tematu z praktyki, ale sądząc po pobieżnej analizie, Open GApps, to wolna alternatywa aplikacji google’owych i jest częścią Genymotion.