Emulator Androida z działającym GooglePlay

Pomijając GApps które da się zainstalować w wersji 3.2 to i tak nie działą i nadal nie działają aplikacje Google play czy np apki wrzucane osobno. Wszystko się zatrzymuje. Resety, czyszczenie cache itp nic nie dają. Chyba sobie daruję. Najbardziej zależało mi na TikToku abym miał na PC.

Skoro u innych działa (choć możecie mijać się w zeznaniach i pisać o róznych rzeczach), a u Ciebie nie, to w grę wchodzi hard (np. wspomniana wirtualizacja) i soft (np. dobór odpowiednich pakietów, sposób instalacji i konfiguracji) - nie chce być inaczej.

A tak ‘zupełnie nie na temat’ … ktoś zwrócił uwagę na komunikat:

An error occured while deploying the file.

This probably means that the app contains ARM native code and your Genymotion device cannot run ARM instructions. You should either build your native code to x86 or install an ARM translation tool in your device

Zainstalowałem to Genymotion-ARM-Translation_v1.1 potem wrzuciłem apkę ale nadal apk has stopped. Widziałem gdzieś na YT jak ktoś instaluje virtualne urządzenie i też nie miał tam Google play. Po zainstalowaniu z AUR jest google play?

Ok. Zostawmy Google Play i instalowane APK. Zatrzymuje się przeglądarka preinstalowana. Może jak tu rozwiąże problem to reszta ruszy.

Aby rozwiązać wątpliwości o czym piszemy, w galerii umieściłem skany z widocznym i uruchomionym Google Play pod:

  • genymotion instalowane z AUR ,
  • virtualbox z maszyną wirtualną : Android 7

To nie mam pojecia. VB tez instalujesz z AUR? Bo jak instaluje z AUR to Genymotion nie chce odpalić muszę wpisać to

$ sudo vboxreload

Wtedy działa
Natomiast nie działa ta komenda

$ sudo pacman -Syu virtualbox linux54-virtualbox-host-modules - bash: $: nie znaleziono polecenia

Korzystałem z tego poradnika VirtualBox - Manjaro

Jakiego jądra używasz?

Odnoszę nieodparte wrażenie, że przepisujesz komendy bezrefleksyjnie, ażeby nie powiedzieć, że bez podstawowej wiedzy na ten temat. Wpisując komendę w terminalu pomijasz znak dolara / hash’a ($ / #). Znaki te informują o tym, że jest, to komenda wydana w terminalu (jako zwykły użytkownik / root) - sama komenda zaczyna się od ‘sudo’, więc w terminalu powinieneś wpisać:

sudo pacman -Syu virtualbox linux54-virtualbox-host-modules

Manager pakietów (pacman) uruchamiany jest z uprawnieniami root’a (sudo), odświeżając bazy pakietów i sprawdzając aktualizacje (-Syu), po to by zainstalować nowe pakiety (virtualbox oraz linux54-virtualbox-host-modules). Powinieneś, to wiedzieć, wydając systemowi komendę.

Zwracam Ci uwagę nie dlatego, że czegoś nie wiesz, bo wszyscy czegoś nie wiedzą, tylko dlatego, że rzucasz się na terminal, a nie znasz podstaw jego działania. W ten sposób, jak widać, nie osiągniesz sukcesu, a nawet możesz się nieźle przejechać. Nie idź tą drogą, pójdź po podręcznik.


EDIT-20201214-0150virtualbox jest w repozytoriach systemowych (community) i jeżeli nie ma ku temu uzasadnionego powodu, to nie należy szukać go w AUR.

Dokładnie bez podstawowej. Nawet nie mam zamiaru jej nabyć. Gdybym ją nabył to by mnie tu nie było. Zazwyczaj działam tak. Wgrywam system i instaluję to co mi potrzebne. Zazwyczaj jest to w repozytoriach. Nic więcej mi nie potrzebne, żadna wiedza jak co działa. Natomiast gdy przychodzi moment taki jak ten i nikt nie pomoże to po prostu dam sobie spokój. Faktycznie skopiowałem ze znaczkiem. Mój błąd a może mam się nauczyć wpisywać bez kopiowania?
jak nie działa z repo i AUR to biorę się za poradniki chociaż nie mam pojęcia o co chodzi. Najwyżej wgram system na nowo.

I oczywiście z VB chodziło mi o Repo systemowe.

Ręce i c**** opadają. Ale doceniam szczerość.

Zacznijmy od początku bo tak przyciągniemy więcej filozofów forumowych.
Pomijając terminal (którego nie mam zamiaru się uczyć. Działam na zasadzie kopiuj wklej)

Chciałbym mieć TikToka na PC z Linuksem Manjaro KDE (Linux 5.9.11-3) Procesor AMD Athlon X4 635 i Grafika GTX 750ti. Rozszerzenia przeglądarkowe nie obsługują wszystkich funkcji takich jak np. wyszukiwanie. Przeczytałem o emulatorach androida i tak w to poszedłem.

Wgrałem VB z repozytoriów i Genymotion z repozytoriów użytkowników. Włączam GM i widniej taki komunikat

error while creating virtualbox host-only interface

System czysty zaraz po instalacji.
I tak wygląda sytuacja o której piszemy.

Wyszukiwarka podpowiada, że taki komunikat związany jest najczęściej ze źle zainstalowanym virtualbox
Tu znajdziesz instrukcję, co robić tym przypadku.

Działam na kernelach LTS - obecnie jest to kernel 5.4.
Jeśli chodzi o moją instalację virtualbox, to składa się ona z poniższych pakietów:
2020-12-14_121553

1 polubienie

No to widzisz. Na czystym systemie z kernelem 5.9 instalacja z repozytoriów u mnie nie działa poprawnie. I tu zamyka się temat instalacji bez terminala. Chyba, że sprawdzę jeszcze na kernelu 5.4. Dzięki za porady.

Może to i sprawa kernela (nowszy kernel czasami nie działa tak stabilnie jak starsze kernele LTS, stąd preferuję LTS).

Bardziej jednak skupiłbym się na poprawnej instalacji virtualbox.
I tak, jak sugerują:

  1. upewnij się czy masz zainstalowany pakiety dkms (zobacz jak to u mnie wygląda).
  2. Spróbuj przeładować moduły: sudo modprobe vboxdrv
  3. Dodaj swojego użytkownika do grupy “vboxusers” jeśli jeszcze go tam nie ma: sudo usermod -a -G vboxusers $USER
  4. Przeinstaluj virtualbox (a w ostateczności odinstaluj całkowicie, usuń ew. pozostałości w katalogu domowym i zainstaluj ponownie).

No niestety wszystko zainstalowane “chyba” jak trzeba i to samo. Google Play nie ma i wszystko sie zatrzymuje. No trudno się mówi. Przeżyje bez tiktoka na PC.

Na ryzenie 3600 działa wszystko ok. Na Genymotion s10 z andkiem 10.

Post został podzielony na nowy temat: Legimi na Manjaro