Dolphin na xfce?

Witam czy menadzer plików Doplhin będzie działał na Xfce?
Może macie jakiś normalny menadżer plików gdzie mogę dodać z miejsca opcję tworzenia nowych folderów i dzielenia miejsca roboczego na 2 obszary?(2 otwarte foldery w niedużym oknie roboczym -> wygodne przerzucanie folderów)

Dolphin będzie działał na XFCE, ale będzie wymagał ściągnięcia sporej ilości zależności z KDE. Tak więc odradzam, lepiej znaleźć jakąś inną alternatywę, sporo z nich ma wymagane przez ciebie funkcje. Nie znam za bardzo innych managerów plików, więc nie polecę nic konkretnego – najlepiej poszukaj coś co ci odpowiada np. przez AlternativeTo.

Dziękuję za info

PCManFM ma widok dwóch paneli.

1 polubienie

Sam używam Xfce i Thunar mi nie odpowiada, dlatego domyślnym managerem plików jest u mnie Caja.

Też właśnie zainstalowałem 5 min temu i zostaje z nią o ile zostaną z XFCE bo mnie irytuje xD KDE przyjaźniejsze było :stuck_out_tongue:

PCManFM jest chyba w wersji GTK i QT dlatego napisałem o nim.

Dziękuję za radę

@Fiszek osobiście zamiast Dolphin zainteresowałbym się Krusader sam siedzę na SpectrWM ale głównym menedżerem plików jest krusader jak wcześniej na ( xfce, i3wm, bspwm )
jest to mimo wszystko najlepszy menadżer wśród ( wszelkiego typu innych )
rezerwowo mam PCManFM-Qt jak i MC

wbrew pozorom Krusader nie ciągnie tyle z KDE co Dolphin


acz najprościej przetestować to co jest dostępne i znaleźć to co będzie tobie pasować…