Czego słuchamy

Unearth nie podszedł by do mnie bliżej, niż na odległość celnego rzutu kamieniem - nie lubię takiego wokalu (jak, to się nazywa?). Ale te dwa pozostałe kawałki, to rewelacja, szczególnie ostatni (Djent Jazz Funk) - muszę dzisiaj wieczorem przesłuchać pozostałe dokonania pana Mike’a Le Rossetti.

Dałem lajka, ale zastrzegam, że z wyłączeniem Unearth :slight_smile:

:rofl::rofl::rofl:

To screamowanie jest, chyba na środkach. Technik jest trochę i sam się czasami gubię :smile: Nie jestem pewien ale chyba chodziło Ci o growl. Ciekawi mnie w sumie jak podejdzie Ci Avatar :slight_smile: Stylowo bardziej różnorodni i z reguły na każdej płycie mają inny temat przewodni muzycznie i wizualnie :slight_smile: W sumie to od nich mi się zaczęła faza na przysłowiowe darcie mordy :grin:

O Słowiańskie klimaty :heart_eyes: Ta stylizacja z garniakami przypomina mi projekt Northern Kings.
Kurde znam tego gościa z brodą z kondś ale nie mogę sobie przypomnieć :confused:

Wszyscy mają brody, ale jeżeli chodzi Ci o największą i najciemniejszą, to jest podobny do jednego z bohaterów (Aaron, bodajże), jednego z programów na Discovery, nt. tuningu samochodów.

Zgadza się @Mr_Glitch, chodziło mi o growl, growl’owanie.

Avatar jest OK, fajna, mocna muza. Charczący wokal jest incydentalny i nie razi.

Tak przy okazji, mała zagadka: z jakim filmowym produktem należy kojarzyć zdanie ‘the Eagle has landed (Orzeł wylądował)’. Podpowiedź: serial.

To jest część artystyczna Triglav (Drużyna Grodu Trzygłowa)
Pieśń Słowian Wschodnich oraz Kozaków, jest to pieśń obrzędowa śpiewana w do południa w dniu zaślubin młodych.

1 polubienie

Unearth też nie podszedł. Nie lubię takie łupanki perkusyjnej. Natomiast Djent to inna sprawa. Nie znałem, ale chyba muszę bliżej poznać bo super. Zawsze miałem słabość do muzyki technicznie zaawansowanej. Czyli cały punk bleh, niech żyje King Crimson i podobne :slight_smile: .

EDYCJA: Poszukałem na Spotify i okazało się, że już gdzieś mam polubiony jakiś kawałek Djenta.

2 polubienia
1 polubienie

Waglewski niezawodny, jak zwykle można na Niego liczyć:

Fajny kawałek Młodych:

TEXT! za każdym razem, gdy tego słucham, rozwala mnie text. Muza również niebanalna:

1 polubienie

Dzięki, nie wiedziałem.

2 polubienia

@UltherEgo Z moją głową jednak wszystko ok :grin:

Nad zagadką nie miałem za bardzo czasu się zastanawiać niestety. Po krótkim poszukiwaniu dążą do tego trzy tropy. Serial jak wspomniałeś, film i lądowanie na księżycu :slight_smile:

Mi się właśnie najbardziej tam podoba styl grania perkusisty :joy: Lubie sobie od czasu do czasu zrobić wyprawę w różne klimaty, żeby złapać jakąś inspirację do perkusji. Sam nie gram ale składam na AVL Drums i czasem się coś fajne podchwyci jak np z tego :slight_smile:

1 polubienie

Fajne, trochę tylko tak brzmieniowo za bardzo wygłaskane i solówki się nie doczekałem :smile:
To chyba nowofalowy zespół, coś za dużo green’a i tych cyber efektów?

Legenda:


@Mr_Glitch jeżeli podążysz za tropami, to zaprowadzą Cię do: Kosmos 1999.


Vh1 - komu, to przeszkadzało ?

1 polubienie

Kto pierwszy zalinkuje oryginał (albo raczej bazę)? W nagrodę oferuję like’a :smiley:

1 polubienie