Czego słuchamy

…im głośniej, tym lepiej :wink:

1 polubienie

Październik już, więc czas na Myslovitz, najbardziej jesienny ze znanych mi zespołów:

1 polubienie

Róże Europy - Jedwab ( high quality )

1 polubienie

A sprawdzimy czy ten kawałek z YT będzie odtwarzany

No i jest ok.

W Firefox’ie, po otwarciu link’u, komunikat o braku możliwości odtworzenia (choć inny niż na Forum) zniknął dopiero po:

  1. Odblokowaniu w uBlock’u pokazywania dużych elementów medialnych;
  2. Odblokowaniu w uMatrix’ie mediów z googlevideo;
  3. Odblokowaniu odpowiedniego IP w firewall’u.

Ale w przypadku Forum, to zapewne co innego ma znaczenie: link’i do invidio wyglądają inaczej niż do youtube’a, więc pewnie zastosowana technologia jest tutaj problemem.

Fly Me To The Moon znany też jako In Other Words – jazzowy klasyk skomponowany w 1954 roku przez Barta Howarda. Najbardziej znane jest chyba wykonanie Franka Sinatry z 1964 roku, które było grane na pokładzie Apollo 10 i na Księżycu w ramach Apollo 11. Artystów, którzy to śpiewali, jest całe mnóstwo.

  1. Kaye Ballard – pierwsze nagranie z 1954 i jeden z najlepszych damskich głosów:
  1. Astrud Gilberto – bezapelacyjnie najlepsze damskie wykonanie:
  1. Tony Bennett – najlepsze męskie wykonanie, boski głos, swoją drogą facet śpiewa już od 1945 roku, czyli od 74(!) lat i wciąż trzyma klasę:
  1. Znane chyba wszystkim miłośnikom anime wykonanie z Neon Genesis Evangelion (polecam) i jedno z moich ulubionych:
  1. David Sikabwe (a.k.a. Going Spaceward) – wykonanie, które ostatnio mnie zachwyciło:

I to samo w innej aranżacji muzycznej, chyba nawet lepsze:


@azja, @LinGruby na moje wygląda to jakby administratorzy invidio planowali w przyszłości zmienić stronę w jakiś słup reklamowy czy koparkę kryptowalut (o ile jeszcze tego nie zrobili)

1 polubienie

King Crimson 50 lat temu wydał genialny debiutancki album.

Kawałek nie z tego albumu :slight_smile:

1 polubienie

Lola Le Lann - Lola à l’eau

1 polubienie

Warto posłuchać (i obejrzeć) dla solówek Slash’a.

Jeden z najlepszych utworów Dire Straits i jeden z moich ulubionych: Telegraph Road

2 polubienia
1 polubienie
1 polubienie

Taylor Swift - Daylight

1 polubienie

Niebanalna “kobita” niebanalny tekst…
:nerd_face:

Kool & The Gang - Fresh

Przez 8h w robocie tylko lata 1970-90 :slight_smile: