Co oglądamy (filmoteka i serialoteka)

Efektów nie oczekiwałem, ale atmosfera i gra zupełnie mi nie odpowiadała, brrr. Temat jest trudny, bo czytając taki text, człowiek buduje sobie w umyśle świat, z którym później konfrontuje się taka produkcja. Podobnie było z innym tytułem - w życiu nie widziałem adaptacji ‘Mistrza i Małgorzaty’, która byłaby dla mnie strawna.

Wszystko zależy od oczekiwań, ja nigdy nie oczekuję od ekranizacji zbyt wiele. Czytając książkę sam współtworzysz w wyobraźni jej świat. Film jest wizją reżysera. W tym przypadku w mojej opinii wyszło to dobrze.

Co do Mistrza i Małgorzaty mnie przypadła do gustu rosyjska ekranizacja.

Trudne w adaptacji, są texty fantastyczne i absurdalne. Nie jest łatwo przełożyć je na język filmu, w taki sposób, aby zachowały swoją atrakcyjność. Z teatrem nie jest tak źle, bo obowiązują w nim inne reguły; jest więcej konwencji, mniej udawania rzeczywistości.

Obejrzałem pierwszy odcinek i to jest dno. Sztampa na maxa, drętwe dialogi, zerowa gra aktorska. Na plus może bym zaliczył kostiumy i efekty specjalne, a właściwie ich brak. Ogólnie poziomem jest tylko trochę lepsze od The Room.

de gustibus non est disputandum

Jeziorak [2014], całkiem niezły polski kryminał.

1 polubienie

Kolejny już raz oglądam mój ulubiony polski serial.

Poza tym dziś wieczorem będę oglądał John Wick na TV Puls.

1 polubienie

Atrakcyjna historia, sama w sobie, i fantastyczna jej ekranizacja. Jakby tego było mało, mistrzowska rola Romana Wilhelmiego i drobna, ale nie dająca się nie zauważyć Wojciecha Pokory.

wszystkie 3-y filmy są dobre…

Cień anioła (2000-2002) serial (Dark Angel)

Serial sci-fi, którego główną bohaterką jest Max Guevara. W dzieciństwie została zmutowana genetycznie i teraz jest nadnaturalnie silną, inteligentną, sprytną, młodą i niezwykle piękną kobietą. Wydostaje się z laboratorium, w którym była “hodowana” na doskonałego żołnierza. Jednakże jej wspomnienia są bardzo wybiórcze i niewiele pamięta ze swojej przeszłości. Spotyka Logana Cale’a, który w zamian za współpracę w walce z przestępczością, obiecuje pomóc zapełnić białe plamy w jej historii.
Niedaleka przyszłość. Z bazy wojskowej, w której są prowadzone prace nad stworzeniem genetycznie zmodyfikowanego nadczłowieka, ucieka kilka osób. Jest wśród nich Max Guevara (Jessica Alba) z Seattle. Po kilkunastu latach kobieta zaczyna szukać dawnych kolegów. Poznaje dziennikarza Logana Cale’a walczącego z korupcją wśród urzędników.
Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-04%2016-31-18

Rok 2077, z powodu napromieniowania Ziemi ludzie przenieśli się na księżyc Saturna, Tytana. Jack Harper wpada na trop zagadki, która całkowicie zmienia jego światopogląd i przyszłość ludzkości.

1 polubienie

Niepamięć (Oblivion) [2013] - widziałem dwa razy i na pewno, za jakiś czas, obejrzę ponownie. Podobał mi się z kilku powodów:

  • Sci-Fi;
  • ciekawy wizualnie;
  • Tom Cruise - niezawodny w filmach akcji i Sci-Fi;
  • przede wszystkim, stary pomysł z filmów kryminalnych: na końcu okazuje się, że zabił ten najmniej podejrzany. Stary, ale cały czas działa.

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore’a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa - V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą, w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę, mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

https://www.cda.pl/video/830815fb?wersja=720p

1 polubienie

Brytania (2017, 2018) serial

Fabuła serialu Britannia rozgrywa się w 43 roku naszej ery i skupia się na rzymskiej armii, która powraca do Brytanii, by zmiażdżyć serce Celtów. A nimi dowodzą wojowniczka oraz potężni druidzi, którzy potrafią wykorzystać magię do swoich celów. Rzymianie chcą podbić Brytanię. Pragnąc zapobiec najazdowi królewna Kerra łączy siły z rywalką Antedią.
Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-09%2016-29-06 Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-09%2016-33-56

1 polubienie

Słabe toto, jeśli chodzi o fabułę, ale jak ktoś lubi pojedynki, w których ignorowane są prawa fizyki (ogólnie wszystko jest układane pod to, żeby uzyskać efekt wow) to powinno mu się to spodobać. Piraci… to całkiem niezła komedia, coś jak chińska wersja Piratów z Karaibów, Mistrz miecza to bardziej zbieranina pojedynków na miecze. Ot, miłe odmóżdżacze na weekend.

Piraci. W poszukiwaniu cesarskiej pieczęci

Mistrz miecza

Dziś wieczorem Obcy 4 na TV 4.

1 polubienie

Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge) [2016]. Kawał dobrego kina wojennego, na bazie prawdziwej historii i trudnych pytań. Mel Gibson na etacie reżysera, tym razem.