Brak zainstalowanych programów w ;;menu start;;

Wczoraj zainstalowałem na czysto najnowsze manjaro z pulpitem KDE . Doinstalowałem kilka ogólnie znanych programów np ; yoshimi , zynaddsubfx i nie pojawiły się one w menu programów . Programy te uruchamiają się normalnie po wpisaniu ich nazw w konsoli .Dlaczego tak się dzieje w manjaro ?

Miałem podobny problem, nie znam jego rozwiązania, ale takie kwiatki się zdarzają. W linku masz moją historię walki z KDE

Powody tego stanu mogą być różne. Może to być kwestia jakiegoś dodatku czy alternatywnego launchera – wtedy wystarczy takowy wyłączyć lub usunąć. Może to być kwestia uszkodzonego cache lub któregoś z plików konfiguracyjnych – patrz rady na Arch Wiki. Wreszcie może być też tak, że te programy zawierają wadliwe pliki .desktop (lub też nie zawierają ich wcale) – w tej sytuacji konieczne jest manualne dodanie programu do menu.

No dobra, ale dlaczego co drugi raz instalacja nie sprawiała problemów? Instalowałem dokładnie taką samą procedurą, z tego samego ISO, na ten sam dysk. Sprawę znikających tapet już rozwiązałem - manipulacja siłowego odinstalowywania hplip powodowała uszkodzenie pakietu JPEGTurbo. Ale cała reszta?

Nie mam pojęcia. Z tak skąpych informacji nie da się praktycznie nic wywnioskować. Na bazie własnych doświadczeń też niczego nie powiem, bo nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała. Trzeba by przejrzeć logi.