Brak możliwosci synchronizacji w Chromium

Po aktualizacji nie jestem z stanie synchornizowac Chromium z moim kontem google. Macie moze podobny problem??

Google ogłosił, że od 15 marca zablokuje dostęp do niektórych funkcji Google (takich jak synchronizacja Chrome) z wyjątkiem Chrome’a. Ta decyzja Google wpłynie na pakiet chromu Arch nieco wcześniej, 2 marca, kiedy Chromium 89 otrzyma wydany. Wiemy na pewno, że synchronizacja danych przestanie działać (hasła, zakładki itp.). Inne funkcje, takie jak geolokalizacja lub ulepszone sprawdzanie pisowni, mogą nadal działać nieco dłużej. Rozszerzenia integrujące się z Dyskiem Google mogą działać nieprawidłowo, a LibreOffice utraci dostęp do przechowywanych tam dokumentów. Inne dystrybucje, takie jak openSUSE i Fedora, już usunęły klucze API, które wkrótce zostaną ograniczone ze swoich pakietów Chromium 88

Tu masz fajnie to opisane

Uprzedzaliśmy tutaj o tym:

w skrócie jest to zmuszanie do korzystania z google chrome i czeka to pewnie wszystkie przeglądarki oparte o chromium które nie mają własnej synchronizacji jak np: vivaldi


a od siebie dodam że z google łączy mnie jeszcze YouTube ale i tak podgląd mam na jednej z instancji invidious a oglądam na ytfzf no i śmieci które schodzą na pocztę gmail bo główne konto mam na yahoo od wielu lat…

a co do synchronizacji np: kontaktów, kalendarza mam własną chmurę postawioną na ‘nextCloud’ działa poprawnie nawet z iPhone :wink:
więc google nie jest niezbędne…
możesz pobrać wszystko co masz w google i zrobić z tego użytek… jak ja to uczyniłem :wink:

A jak przejść z chromium na operę? chodzi mi o przerzucenie zakładek i haseł .

osobiście odpuściłbym sobie Qpere
a co do zakładek to robisz kopię do pliku bookmarks.html i potem importować…
co do haseł to korzystam z KeePassXC więc nie chce mi się przeglądać w którym pliku są hasła zapisane w Chromium

Osobiście polecam Brave. Potrafi zaimportować zakładki i hasła z chromium i google-chrom-a, posiada również synchronizację. Tak jak u kolegi @LinGruby z googlem łączy mnie już tylko youtube. Do wyszukiwania używam Startpage lub DuckDuckGo. Naprawdę istnieje życie poza googlem.

Glownie chodzilo mi o wlasnie zakladki i rozszerzenia ktore uzywalem w Chromium wiecie jak jest… Przyzwyczajenia…

Chwilowo przesiadlem sie na Opere ale walcze z codekami bo co prawda YT mi chodzi to np Netflix oraz Udemy juz nie. Probowalem rozwiazan z sieci ale bezskutecznie wiec wroce poprostu do Chromium i pokombinuje jak tu sciagnac moje ustawienia do pliku z konta google aby je zaaplikowac recznie do Chromium :slight_smile:

Doinstaluj opera-ffmpeg-codecs i powinno być po problemie :wink: Chociaż do niektórych treści może być potrzebny chromium-widevine z AUR.

w Vivaldi rozszerzenia działają poprawnie i export i import zakładek też a i synchronizacja też działa poprawnie…


osobiście siedzę na vivaldi-snapshot od pierwszego wydania i wbrew panującym opinią działa stabilnie i nie mam żadnych problemów…


a gotowe paczki się na repo dev arch’a Ike Devolder

https://repo.herecura.eu/herecura/x86_64