Anydesk - samozamykanie

Mam zainstalowany anydesk i zauważyłem, że po zamknięciu głównego okna po kilku sekundach program znika z docka (zostaje chyba zamknięty przez system). Szukałem w ustawieniach programu, ale nic nie znalazłem co mogło by temu zaradzić. W systemie to nawet nie wiem gdzie szukać. W google też nic podobnego nie znalazłem. Przeglądając pulpity forumowiczów zauważyłem u @UltherEgo uruchomiony anydesk bez włączonego okna programu link i mam pytanie jak tego dokonać?
Manjaro Cinnamon i Mabox, na obu to samo.

Zauważyłem kilka razy takie zachowanie, ale nie potraktowałem tego jako problem, bo albo używam i mam otwarte okno (może być chwilowo zminimalizowane), albo nie używam i wtedy całość zamykam. Ale fakt, spostrzegłem takie zachowanie (Xfce).

Jakiś czas temu przeszedłem z wersji z AUR na Flatpak. Samozamykanie było, na pewno, na wersji AUR’owej - flatpak, jak widzę, również tak ma (Budgie). Jeżeli masz Anydesk’a z AUR, to sprawdź, czy ma osobny program do uruchamiania ikony w panelu.

/usr/bin/anydesk
/usr/lib/systemd/system/anydesk.service
/usr/share/applications/anydesk.desktop
/usr/share/licenses/anydesk-bin/LICENSE
/usr/share/pixmaps/anydesk.svg
/usr/share/polkit-1/actions/com.philandro.anydesk.policy

to jest wszystko co pokazuje pamac, zatem chyba nie ma nic poza programem głównym.

W pliku anydesk.service jest coś takiego:

[Unit]
Description=AnyDesk
Requires=network.target
After=systemd-user-sessions.service

[Service]
Type=simple
ExecStart=/usr/bin/anydesk --service
PIDFile=/var/run/anydesk.pid
KillMode=mixed
TimeoutStopSec=30
User=root
LimitNOFILE=100000

[Install]
WantedBy=multi-user.target

chodzi o linijke TimeoutStopSec=30 czy to może mieć coś wspólnego z samozamykaniem (zamyka się po 13 s więc chyba nie).
Nie znam się więc wolę dopytać. No to już wiem, że to ślepa uliczka. Zmieniłem na 300 i bez zmian :wink:

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse