Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa

Wątek nt. języka, interpretacji i sztuki przekazywania własnych myśli w taki sposób, aby inni nie potrzebowali czarnoksiężników i jasnowidzów do ich zrozumienia.

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa...
Aby przeleciał wszystko ducha skrzydłem.
Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.

Juliusz Słowacki (‘Beniowski’)

ksiazki najlepszych filozofow tez ktos moze uznac za nieczytelne … a oto tu jest cos wiecej

:syringe: chociaz po przczytaniu watku Bootowalny pendrive z W 8.1 to podejrzewam ze twoj monitor jest nieczytelny :rofl:

@ppp666 to twoje wpisy są nieczytelne. Pal licho niestosowanie się do zasad ortografii i interpunkcji (mamy takie zaburzenia jak dysleksja i dysortografia), ale charakter twoich wypowiedzi przypomina słowotok. To tak jakbym nagle zaczął mówić o dupie Maryni. Ani to zrozumiałe, ani nie odnosi się wcześniejszych wypowiedzi. Twoim wypowiedziom po prostu brak związku przyczynowo-skutkowego.

Skoro jednak zgłaszasz problem ze zrozumieniem wypowiedzi @azja w wątku Bootowalny pendrive z W 8.1 to spróbuję ci pomóc, tylko sprecyzuj, których konkretnie wypowiedzi nie rozumiesz. Zanim jednak to nastąpi, przeczytaj wątek jeszcze raz i spróbuj zrozumieć. Znajomość metafory będzie przydatna.

Jako przykład weźmy na tapet następujące wyrażenie, które padło w podanym przez ciebie wątku:

Ani be, ani me, ani kukuryku

Jak łatwo się domyślić są to słowa Wałęsy z debaty prezydenckiej z Kwaśniewskim z 1995 roku, zainspirowany tymi słowami Bohdan Smoleń napisał piosenkę. Jak możemy przeczytać w pewnym artykule naukowym można te słowa rozpatrywać na wielu płaszczyznach, jednak dla naszych potrzeb wystarczy wiedza, że oznacza ono, że czasem lepiej zamilknąć, niż mówić bez sensu.

Do administracji: może warto zrobić z tego osobny wątek, w którym będziemy sobie tłumaczyć niezrozumiałe wypowiedzi innych użytkowników forum :innocent: