Zmiana tła ekranu blokady

Z uwagi na to, że lubię sobie dopieścić środowisko graficzne, a w necie nie ma żadnej odpowiedzi na ten temat, proszę o podpowiedź jak można zmienić tło ekranu blokady.

Przydałyby się informacja jakiego programu używasz do blokowania ekranu (jest ich wiele), albo chociaż jakiego środowiska graficznego używasz.
Na tak zadane pytanie to odpowiedzieć może tylko mag - właściciel szklanej kuli.

Przy rejestracji napisałem info na te tematy, ale jakość nie przeszło, bo na Forum jest osobna rejestracja.
Mam środowisko plasma+SDDM. Nie wiem jakiego programu używam do blokowania ekranu i nie mam możliwości udostępnienia Ci szklanej kuli, bo jej nie posiadam.

Nie ma problemu :slight_smile: Przeniosłem temat do podkategori KDE/Plasma. Ja nie jestem ci w stanie pomóc bo nie używam KDE od dawna, ale pewnie ktoś się zgłosi.

Już odpowiadam :slight_smile: Otwierasz ustawienia systemowe i klikasz zachowanie pulpitu > blokada ekranu. Tam masz kartę wygląd, gdzie możesz zmienić tło ekranu blokady.

Jakbyś chciał, mogę podać też jak wyłączyć rozmycie na SDDM i ekranie blokady. Będą wprowadzać tą opcję do GUI, ale chyba dopiero w Plasma 5.16 a ta chyba w czerwcu lub lipcu dopiero będzie. Chyba że coś mi umknęło i jednak do 5.15 dorzucili?

O to mi chodziło :sunglasses: Dzięki :slightly_smiling_face:

Chyba to już jest obecnie, bo ekran blokady nie jest rozmyty, dopiero rozmywa się kiedy chcę się zalogować.

Nie, mówię o tym, żeby ekran w ogóle się nie rozmywał. Wiele osób tego nie chce i im to przeszkadza, bo w większość czasu widzą rozmytą tapetę na SDDM, a nie mają problemów z widocznością elementów interfejsu, więc rozmycie nie pomaga tylko irytuje.

Poślę tak w razie czego dla innych. Może komuś się przyda.

1. SDDM

Edytuj ten plik:

/usr/share/sddm/themes/breeze/Main.qml

Ustaw visible:false jak poniżej

Line 104 (under WallpaperFader)
visible: config.type == "image"
change to
visible: false
  1. Ekran blokady

/usr/share/plasma/look-and-feel/org.kde.breath.desktop/contents/lockscreen/LockScreenUi.qml

W akapicie WallpaperFader dodaj visible: false

WallpaperFader {
        anchors.fill: parent
        state: lockScreenRoot.uiVisible ? "on" : "off"
        source: wallpaper
        mainStack: mainStack
        footer: footer
        clock: clock
        visible: false
    }