Zmiana nazwy pakietu AUR

Z góry zaznaczę, że obecnie używam Windowsa, bo przez chwilę go potrzebuję. Ale ciągle mam Archa na WSL. Za chwilkę będę instalował Manjaro i mam takie pytanie. Ogólnie w AUR jest paczka ‘heimdall-grimler-git’. Czy mógłbym zainstalować to jako ‘heimdall-cli’? ‘heimdall’ będzie zajęte przez inny pakiet, który jest poprzednią wersją. I jeszcze żeby nie wykryło, że mam starszą wersję, bo nie chcę aktualizacji, ze względów kompatybilności potrzebuję obu

Pakietu heimdall-grimler-git nie zainstalujesz, jeśli masz zainstalowany pakiet heimdall, gdyż te pakiety konfliktują ze sobą - patrz: pamac info heimdall-grimler-git
(oba zapewne korzystają z tych samych katalogów i plików).

Na szybko przeróbka heimdall-grimler-git na heimdall-cli, przy jednoczesnym korzystaniu z heimdall, z powodu tych konfliktów się nie uda.
Musiałbyś głębiej zmodyfikować pakiet heimdall-grimler-git, zmieniając na pewno miejsce lokalizacji plików, a być może dużo więcej.

1 polubienie

Dzięki :slight_smile: A można prosić o pomoc w modyfikacji heimdall-grimler-git tak, żeby nie konfliktował z heimdall? Mam sporo czasu na babranie się z tym

Wydaje mi się, że pakiet ten nie należy do najprostszych, gdzie wszystko jest umieszczone w jednym katalogu i wystarczyłoby jedynie skopiować wszystko do nowego katalogu i stamtąd, pod zmienioną nazwą, uruchomić pakiet.
Obawiam się, że w tym przypadku trzeba by było stworzyć nowy pakiet, zmieniając kilka rzeczy w kodzie źródłowym (tak aby nie było konfliktu z innymi pakietami z grupy heimdall), co wykracza poza moją wiedzę.

Alternatywnie sugeruję inne, prostsze rozwiązanie: zainstalować jeden z tych pakietów pod Manjaro a drugi pod Windowsem, z którego korzystasz (lub w innej linuksowej instalacji).

Pobawiłem się chwilkę i wyszło mi, że heimdall-grimler-git dostarcza jedynie swoje binarki i licencję – tą w innej lokalizacji niż wersja z repozytoriów – więc potrzeba tylko zmienić nazwy binarek i powinno być git :wink:

Tak na szybko – zakomentuj w PKGBUILD confilicts, a package() zmień do tej postaci:

package() {
	cd "$srcdir/${_pkgname}/build"
	make DESTDIR="$pkgdir/" install
	mv "$pkgdir"/usr/bin/heimdall "$pkgdir"/usr/bin/heimdall-gmr
	mv "$pkgdir"/usr/bin/heimdall-frontend "$pkgdir"/usr/bin/heimdall-frontend-gmr
	install -m644 -D "$srcdir/${_pkgname}/LICENSE" "$pkgdir/usr/share/licenses/$pkgname/LICENSE"
}
1 polubienie

Ok, dzięki, sprawdzę, bo obecnie nie jestem w domu