Zewnętrzny monitor (stacja dokująca)

Witam,

mam laptopa dell wpiętego w stację dokującą. Korzystam z zewnętrznego monitora. Kiedyś mogłem bez problemu uruchomić laptop z zamkniętą pokrywą i od razu widziałem poprawnie obraz na zewnętrznym monitorze. Od którejś wersji Manjaro to się skończyło. Teraz żeby móc zobaczyć właściwy pulpit muszę od początku uruchamiać wpięty do stacji roboczej laptop z otwartą klapą. Jeśli tego nie zrobię to po uruchomieniu widzę jakiś inny, niepełny pulpit, bez dolnego paska i z zupełnie inaczej ułożonymi ikonami i inną tapetą. Czy jest na to jakaś rada? Używam najnowszego KDE.

Pozdrawiam

Nie używam KDE, więc palcem nie pokażę, ale wygląda, to na zarządzanie monitorami (np. główny, domyślny?). Na początek, znajdź i sprawdź w ustawieniach opcje z tym związane.

Tak, już to robiłem, ale nie odnosi to żadnego skutku :frowning:

W opcjach zarządzania energią musisz ustawić co ma się dziać podczas zamknięcia pokrywy laptopa, czyli na “nierób nic”, czy jakoś tak.

Tyle, że ta opcja dotyczy zachowania działającego systemu, gdy zamykasz pokrywę, a nie boot’owania. Ale znając trochę życie i kilku programistów, nie zdziwiłbym się, gdyby zadziałało.

U mnie jest tak:

i to działa, podnoszę pokrywę, aby włączyć, zamykam i startuje z zamkniętą pokrywą.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse