Zeitgeist - jak poglądnąć log?

Właśnie zauważyłem ze proces zeitgeist-datahub (, będący składową pakietu zeitgeist) w pewnym momencie zajął mi prawie cały RAM, co mi się nie podoba.

W opisie pakietu zeitgeist jest napisane, że jest to “Service logging user activities and events”.
Mam 2 pytania:

  1. Jak sprawdzić co jest zapisane w tym logu?
  2. Czy można to spokojnie odinstalować? (jest u mnie jedynie zależnością opcjonalną dla catfish, który chcę także odinstalować, bo nie korzystam)

Sprawdziłem u siebie i muszę stwierdzić, że musiałeś te pakiety sam wcześniej zainstalować. U mnie wszystko działa w systemie bez tych programów.


i drugi

  1. Aby sprawdzić, co takiego zapisuje zeitgeist potrzebujesz zeitgeist-explorer, do konfiguracji jest potrzebny activity-log-manager. Pewnie gdzieś w systemie leżą odpowiednie pliki, które podejrzysz nawet bez tego. Obstawiam, że znajdziesz je gdzieś w /var/log/
  2. Skoro to jest opcjonalna zależność programu, z którego nie korzystasz, to jak najbardziej możesz odinstalować, nawet nie zauważysz braku. Co do catfish to nie wiem, czy jest potrzebne w XFCE, na chłopski rozum thunar powinien mieć swoją podstawową wyszukiwarkę plików. Zrób prosty test. Jeśli przy próbie usunięcia pociąga za sobą jakieś programy, z których korzystasz, czy ważne komponenty systemu, to odradzam usuwanie. Jeśli nie to śmiało, usuwaj.

OK. Dzięki. Za pomocą zeitgeist-explorer zobaczyłem co robiłem w poszczególnych programach nawet kilka miesięcy temu.
Niezłego szpiega zainstalowałem! :wink:
Odinstalowałem zarówno zeitgeist jak i catfish i wygląda na to, że wszystko jest OK.
(Jeśli chodzi o wyszukiwanie plików, to korzystam z opcji dostępnym w Double Commander).