Zagadkowy fenomen Archa

@NoRobot
Jeżeli potrzebujesz iso Anarchy, to ja je wrzuciłem tutaj:
https://uploadfile.pl/pokaz/1631277—05xq.html
Tylko przed instalacją trzeba odświeżyć bazę kluczy: pacman-key...
I wybrać inny mirror niż domyślny, no i oczywiście bez dodawania repo Anarchy.

System-Rescue-Cd przeszedł z Gentoo na Arch’a.

Dzięki za podpowiedź :smile:

Ściągnąłem sobie to ISO i zacząłem podglądać instalację. Bardzo fajny instalator. Tylko ja nigdy nie używałem XFCE i nie wiem, ile po instalacji jest roboty z doszlifowywaniem systemu. Instalując coś, potrzebuję sprawnego systemu bez niespodzianek. Jak już pisałem, po Namib-katastrofie szybko wróciłem do Manjaro.

Przeglądałem też listę mirrorów Anarchy i nie zauważyłem tam żadnego mirroru nie Archowego.

Anarchy bez repo Anarchy jest pełnoprawnym Arch-em, i zapewniam Cię że nie napotkasz się na przykre niespodzianki.
Co do mirrorów to wybierz najlepiej z Polski.
Tylko pamiętaj o najważniejszym, podczas instalacji jak dojdziesz do pozycji ‘dodatkowe oprogramowanie’ nie wybieraj repa Anarchy, bo instalator przerwie instalacje.

A jak się ma Twoje ukochane XFCE do mojej ukochanej Plasmy :wink:

kdesu jest bodajże przyblokowany i nie będzie działać z najnowszą Plasmą a przynajmniej nie z Dolphin. Teraz po prostu uruchamiasz plik w trybie usera, edytujesz i przy zapisie pyta o hasło sudo (kate/kwrite). Rootactions są o tyle dobre, że umożliwiają podstawowe komendy root bez uruchamiania programu w trybie roota, co obecnie już nie jest możliwe.

Moje Xfce ma się super, a KDE dla mnie się skończyło na 4-ce. :slight_smile:

Wiem, że Plasma Ci się nie podobała, ale nie mogę zrozumieć dlaczego, bo ja używałem i KDE i używam Plasmy i nie widzę żadnej różnicy.

Być może gdy używałem ROSA Fresh KDE 4, i wtedy wyszło KDE 5 to mi jakoś mi nie przypasowała. Może była zbyt ‘młoda’ i niedopracowana.

Zastanawiam się nad przesiadką na XFCE… Pewnie to kwestia wieloletniego przyzwyczajenia :thinking:

Ja jak zaczynałem od Manjaro, to pierwszym DE jakie miałem to był Cinnamon, a potem ‘odkryłem’ Xfce, i tak już zostało. amen.

Cinnamon znam, a XFCE jeszcze nie używałem.

Xfce w Manjaro jest bardzo brzydkie zaraz po instalacji, a w Anarchy prezentuje się o niebo lepiej.

A jak z funkcjonalnością?

Xfce posiada dużo opcji konfiguracyjnych.
Oczywiście trzeba trochę poznać to DE.

A graficzny menadżer pakietów i dostęp do AUR?

W Anarchy domyślnym manager-em pakietów jest gnome-software-packagekit, ale ja go wywaliłem, i z AUR zainstalowałem pamac-classic. A wiadomo jak pamac to i AUR.

nie wiem nie posiadam wspomnianych programów, tylko jak pisałem z root odpalam Krusader’a i kolejna
sprawa że zamiast dbus mam zbudowane dbus-x11

https://github.com/polaur/aur-rebased/tree/master/dbus-x11

bo dbus własnie były problemy przy odpalaniu Krusadera’a z root :wink:

a przy bspwm to się sprawdza nie wiem jak przy innych gui?

Krusader dalej daje sie uruchomić w trybie admina. Tylko oficjalne apki KDE są przyblokowane bo inaczej sobie z tym radzą.
Dlatego zawsze dobrze mieć Krusader’a obok. Dla mnie Krusader to podstawa. Żeby jeszcze naprawili bug z nadpisywaniem literek na siebie podczas zmian nazwy… Od lat nic z tym nie zrobili :frowning:. Trzeba będzie poszukać gdzie bugi Krusadera się zgłasza.