Xmeasure uruchamiane z poziomu Menu

Zainstalowałem prosty pakiet xmeasure (z AUR) do pomiaru współrzędnych ekranu.
Pakiet wywoływany jest w terminalu i wynikowo pokazuje, także w terminalu, współrzędne zaznaczonego myszką prostokąta, np.:

xmeasure
X: 244
Y: 401
Width: 412
Height: 326

Chcę mieć możliwość uruchamiania tego pakietu z poziomu Menu.
Dodałem więc do Menu wpis wywołujący xmeasure z parametrem “Uruchamianie w terminalu”. Okno terminala się poprawnie otwiera, xmeasure się uruchamia i można zaznaczyć myszką mierzony prostokąt, jednak zaraz potem okno terminala się zamyka i nie można zobaczyć wyników pomiaru.

Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Można na przykład utworzyć prosty wrapper typu xmeasureread.sh w nim wykonać xmeasure a potem polecenie read

#!/bin/bash

xmeasure
read
2 polubienia

Używasz Xfce, więc:

$ xfce4-terminal --command=xmeasure --hold

Parametr --hold lub -H powoduje, że okno nie zamyka się po wykonaniu komendy. Musisz zrobić, to ręcznie (myszą na ‘krzyżyk’; skrótem klawiaturowym; z menu).

2 polubienia

@napcok, Dzięki za pomysł :+1:
@azja, to też działa, ale pomysł ze skryptem w bashu jest łatwiejszy, jeśli chodzi o zamykanie okna terminala (klawiszem “enter” lub Ctrl+C lub kliknięciem w “X” okna terminala ).

Jeśli to xfce4-terminal lub inny mający podobną opcję ( --hold) to rzeczywiście, tak jak pisze @azja będzie prościej.

@majo podoba mi się pomysł @napcok 'a - nie wiedziałem, że tak to zadziała i być może gdzieś, to wykorzystam. Co do zamykania, to nie ma wielkich różnic, poza tym, że pomysł skryptowy można zamknąć enter’em (co może być plusem, jeżeli chcemy tylko szybko spojrzeć i zapomnieć), reszta bez zmian.


EDIT-20190729-0125 … już znalazłem miejsce, w którym wykorzystałem; działa lepiej; dzięki @napcok :slight_smile: