Wi-Fi Intel 7265 + TP-Link Archer C6 nie chce łączyć

Napotkałem problem: nie mogę uzyskać połączenia z routerem Tp-link Archer C6. Sieć jest widziana, przy próbie połączenia prosi o hasło, wpisuję właściwe (na pewno), miele, miele po czym znów prosi o hasło i tak w kółko. Nie mam dostępu do konfigu routera (pracowy). Winda się łączy (ten sam laptop), telefon z Androidem się łączy, Manjaro KDE nie chce. Nie mam pojęcia, o co chodzi. Sterownik do karty to standardowe iwlwifi z kernela.

A w logach co jest na ten temat, podaj journalctl -b -p 0..3 – oczywiście wcześniej podejmij parę prób połączenia, żeby było co analizować.

Dziś na nockę idę do pracy, pokombinuję.

Nic nie wykombinowałem. journalctl -b -p 0..3 nie zwrócił żadnych wyników, spróbowałem nmtui z konsoli - wyświetlił mi komunikat: Błąd: aktywacja połączenia się nie powiodła: (7) Hasła są wymagane, ale nie zostały podane.

Możesz jeszcze sprawdzić wyniki journalctl -eu NetworkManager.service -u wpa_supplicant.service

Sprawdź też, co masz w /etc/NetworkManager/system-connections/ – przede wszystkim czy jakieś pliki i/lub parametry w nich się nie dublują (miałem kiedyś taką sytuację, co chwilę mi zrywało połączenie)

Możesz też usunąć tą sieć przez usunięcie odpowiedniego pliku w system-connections/ lub komendą nmcli connection delete <SSID> i ponownie się połączyć przez gui lub komendą nmcli device wifi connect <SSID> password <hasło>