Waydroid i aplikacja “Mój Orange”

Zainstalowałem Waydroid + GAPPS, gdzie chcę uruchomić aplikację Mój Orange .

Pod Xfce (gdzie brakuje Wayland’a) uruchamiam Waydroid’a za pomocą cage waydroid show-full-ui i działa.
Odpalam Google Play, szukam “Mój Orange” i tu zaczynają się schody, gdyż tej aplikacji nie ma dostępnej na urządzenie Waydroid (choć inne aplikacje od Orange są dostępne).

Próbuję zatem inaczej.

  • Zgodnie z instrukcją z Archa, pobieram tą “trefną” aplikację z serwisu allofapps.
  • Instaluję:
    waydroid app install apk_pl.orange.mojeorange-5.89.0.12533.apk
    Nie ma żadnych komunikatów błędu. Ale także nie widzę ikonki tej aplikacji na żadnym pulpicie (ani systemowym Manjaro, ani w Waydroid).
  • Próbuję dalej - uruchomić ją, zakładając, że się gdzieś(?) zainstalowała. Nie wiem jaką nazwę mam wpisać (może Wy wiecie?), Jednak colowiel wpisuję jak poniżej, okno Waydroid’a robi się czarne. I koniec pracy z Waydroid’em.
cage waydroid app launch apk_pl.orange.mojeorange
waydroid app launch apk_pl.orange.mojeorange
cage waydroid app launch pl.orange.mojeorange
waydroid app launch pl.orange.mojeorange

Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

W ten sposób wylistujesz wszystkie zainstalowane aplikacje:

waydroid app list

Znajdź ją tam i uruchom dokładnie w ten sam sposób, w który próbowałeś wcześniej.

Komenda waydroid app list nie pokazuje nic z “orange” w nazwie.
Są tu jedynie inne aplikacje systemowe i te doinstalowane za pomocą Google Play, które są dostępne w Waydroid w katalogu /Android/data/

Jak widzę w telefonie, gdzie zainstalowana jest starsza wersja tej aplikacji, jest tam podkatalog pl.orange.mojeorange , więc należy założyć, że taka powinna być nazwa tej aplikacji pod Waydroid.

Wygląda więc na to, że Waydroid nie podaje żadnego komunikatu, że z jakiegoś powodu nie instaluje aplikacji za pomocą komendy waydroid app install xyz.apk
(Testowo zainstalowałem w ten sposób inną aplikację. Także nie było żadnego komunikatu, że aplikacja została zainstalowana, ale tu - poprawnie - pojawiła się jej ikonka na liście aplikacji w Waydroid i został utworzony dla niej podkatalog w /Android/data/ ).

Ok, spojrzałem w zawartość tego pliku i wygląda, że ta apka wspiera tylko architekturę arm64-v8a (co dodatkowo potwierdziło jedno narzędzie online do analizy apk). Pewnie znajdziesz też potwierdzenie w logach Waydroida, domyślnie powinny być w /var/lib/waydroid – albo możesz po prostu dać flagę aby ci printowało na stdout :wink:

Musisz zainstalować bibliotekę, która będzie tłumaczyła arm na x86 – opisane tutaj Waydroid - ArchWiki

1 polubienie

Doinstalowałem libhoudini, co pomogło o tyle, że udało się zainstalować tą aplikację. Jednak po jej uruchomieniu, od razu się ona zamyka.

Dokładnie to samo dzieje się z nią przy próbie uruchomienia pod VirtualBox z zainstalowanym Androidem 7.1.

Najwyraźniej sama aplikacja jest tu problemem. Odpuszczam :frowning: