Vs code platformio

Witam wszystkich czy udało się komuś zainstalować vs code platformio.
Szukałem w vs code dodatku platformio lecz go nie ma.
Instalowałem vs code z repozytorium manjaro.
Pozdrawiam.

Sprawdziłem i ten dodatek jest dostępny:

Tak jest dostępny pod Windows pod linuxa niby tez ale z apki nie mam tego. Będę na kompie i zrobię screena.
Instalowałes Vs code z repozytorium manjaro czy .tgz
Pozdrawiam.

▶ pamac info visual-studio-code-bin        
Nazwa                   : visual-studio-code-bin
Wersja                  : 1.52.1-1
Opis                    : Visual Studio Code (vscode): Editor for building and debugging modern web and cloud applications (official binary version)
URL                     : https://code.visualstudio.com/
Licencje                : custom: commercial
Repozytorium            : Repozytoria użytkowników Arch
Rozmiar zainstalowanego : 256,9 MB
Zależy od               : libxkbfile gnupg gtk3 libsecret nss gcc-libs libnotify libxss glibc lsof
Opcjonalne zależności   : glib2: Needed for move to trash functionality [Zainstalowane]
                          libdbusmenu-glib: Needed for KDE global menu [Zainstalowane]
Dostarcza               : code
W konflikcie z          : code
Pakujący                : Unknown Packager
Utrzymujący             : dcelasun
Zadebiutował            : 18.12.2017
Ostatnio zmieniony      : 17.12.2020
Głosy                   : 975
Data utworzenia         : 17.12.2020
Data instalacji         : 17.12.2020
Przyczyna instalacji    : Zainstalowane bezpośrednio

Są dwie wersje Visual Studio Code. Jedna w AUR, druga w repo.

code                                            1.52.1-1                                                community 
    The Open Source build of Visual Studio
    Code (vscode) editor
visual-studio-code-insiders-bin                                                           1608270140-1  Repozytoria użytkowników Arch 
    Editor for building and debugging modern web and cloud applications (insiders
    version)
visual-studio-code-bin                                                    [Zainstalowane] 1.52.1-1      Repozytoria użytkowników Arch 
    Visual Studio Code (vscode): Editor for building and debugging modern web and cloud
    applications (official binary version)

U mnie tak wygląda i nie mam. Takiego dodatku.


Koledzy mogli się trochę szerzej wypowiedzieć :stuck_out_tongue:

Code OSS (w repozytoriach jest jako code), który masz u siebie na dysku jest wersją Open Source Visual Studio Code – ten zawiera ponadto trochę własnościowego kodu od MS, który może być niezbędny do działania niektórych dodatków. Tak się niestety składa, że PlatformIO IDE jest zależny od tego kodu. Tak więc w twoim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie własnościowej wersji, czyli visual-studio-code-bin z AUR.

a ja dodam od siebie że code jak i visual-studio-code-bin nie przypadł mi do gustu po pewnych perturbacjach i przeszedłem na atom i to jest to:

tak zaraz się pojawi że potrzebuje do pracy kobyły electron6 ale sporo jest programów teraz które potrzebują electrona :wink: