VPN manjaro co wybrać?

Witam noszę się z zamiarem kupna VPN-u przebywam poza granicami polski i irytuje mnie brak pewnych treści albo ograniczanie ich z powodu przebywania w jakimś kraju.
Najbardziej polecanym VPN-em jest chyba NordVPN jest coś bardziej godnego polecenia opłacalnego a może dla Manjarowców (KDE/Plasma) jest coś darmowego skutecznego ?
Ma może ktoś tego NordVpn instalacja przebiega bezproblemowo na manjaro? Osobiście jak mam zainstalować coś fizycznie z dysku to olewa mnie zimny pot jest to dla mnie nieintuicyjne (cała komenda z lokalizacją na dysku dramat dla mnie)

Jeśli nikt nie odpowiada to ja Ci zaproponuję ProtonVPN. Jest plan darmowy więc możesz sobie wypróbować. Dodatkowo po rejestracji i zalogowaniu dostaniesz login i hasło do konfiguracji OpenVPN, który jest zainstalowany w systemie.

Edit. A tutaj masz jak to zrobić na Manjaro.

@Fiszek co do samego VPN istotne jest jak szybko działa nie ważne z jakiej firmy on jest i czy nie przechowuje danych przeglądania ( no chyba że na tym Ci nie zależy ) tylko na zmianie IP na polskie…
jeśli to drugie to praktycznie każda firma jest dobra która ma swoją lokalizację w PL i szybko działa VPN…
sporo firm ma darmowy pakiet lub okres testowy, zawsze możesz sprawdzić czy szybkość działania Ci pasuje i czy niema żadnych problemów i wtenczas zakupić jakiś pakiet…


ja osobiście mam swój własny VPN postawiony na WireGuard ( póki co jest szybszy od OpenVPN ) z lokalizacją w WAW1

Brzmi skomplikowanie, widzę że muszę doczytać o tym, popatrzę na youtubach może na coś się zdecyduję dziękuję

Właśnie to sobie sprawdziłem ale bida totalna za free 3 lokacje japan usa i holandia.
Żadne z 3 nie pomogą xD. Tak jak inne VPN-y za free zostaje wypróbować na miesiąc
Nie mniej dziękuję za pomoc

Ja korzystam z SurfShark. Wygodne jest to że możesz dzielić z kimś konto więc koszty dzielą się na pół. Przy wyborze najszybszego serwera (NYC) w stosunku do mojej lokalizacji (NJ) Speed Test pokazuje prędkość dwa razy wyższą niż mam oficjalnie, nie wnikam dlaczego ale ważne że działa.