VirtualBox, błąd aplikacji

Witam.
Hallo Hjuston mamy problemy, rada - dzwońcie do Waszyngtonu wiec jestem :crazy_face:

System jak widać win7 i taki komunikat przy próbie odpalenia programatora RT809F.
Jak to oszukać ? Kiedyś w pracy odpalałem pod Ubuntu XP i to działało.
Wszystko inne na tej wirtualnej maszynie działa.

Nie używam virtual’ek, więc nie mam z nimi doświadczeń, ale mniemam - na podstawie doświadczeń ogólnych - że skoro chodzi o programator, to on pewnie chce mieć bezpośredni dostęp do portu jakiegoś (COM?), co w systemach ‘wirtualnych’ nie jest takie oczywiste i nie działa tak samo, jak w ‘fizycznych’.


EDIT-20190529-1959 … a może problem leży w systemie (WinXP / Win7). Odpalałeś, to oprogramowanie na siódemce?, działa?

Inne programatory nie mają problemu z obsługą sprzętu podpiętego do usb i udostępnionego virtualboxowi. Ja raczej przypuszczam że programista RT809F doklepał w kodzie jakiś wykrywacz maszyny który w tej konfiguracji działa. Jakiś czas temu (kilka lat) miałem to w Ubuntu (albo Mint) na virtualboxie pod windowsem XP i nawet nie było takiego komunikatu tylko programowało biosy laptopów, dekoderów dvbt itp. aż miło. Być może to w samym virtualboxie można coś przestawić.

Inny system fizyczny, inna wersja VirtualBox’a, inny system wirtualny i najpewniej inny komp. Trudno porównywać te sytuacje jeden do jednego.