Usuwanie GKrellm w Mabox

Aby z boku (prawa strona ekranu) nie pojawiała się aplikacja o użyciu procesora i innych (takie conky ale bardziej graficzne) z autostartu usuwamy Gkrellm in dock
Aplikacja przeszkadza w przewijaniu np. przeglądarki -tzn. wysuwa się jak wskaźnikiem myszy zbyt blisko podjedzemy do krawędzi ekranu. W tej aplikacji do oglądanie były możliwe dwa kanały TV (TV Polonia i jakiś anglo-języczny kanał o Polsce) -po uruchomieniu nie można zamknąć i trzeba resetować kompa. Jako że nie oglądam żadnej TV od 15-go marca 2020 i nie słucham radia te TV też nie były potrzebne. A wiedomo, że każda aplikacja zrzera pamięć - zatem ja u siebie wyłączyłem.

To jest monitor systemowy GKrellm i nie ma nic wspólnego z Conky.

Co do skrótów z telewizornią…

Mocno mnie rozbawiłeś :slight_smile:

Można zamknąć na wiele sposobów…
To jest MPV - można zamknąć przez np. q.
Albo przełączyć wyświetlanie dekoracji okien super + b (dla preferujących klikanie).
Ponadto - jak każde okno - można zamknąć skrótem Alt + F4
Można też użyć programiku Xkill - w Maboxie podpięty do skrótu super + k

Z nazewnictwem czasem miewam kłopoty -zatem dzięki za poprawienie. Dzięki też za rady -jak zamknąć. Osobiście nie lubię jak coś takiego mi się pojawia - podobnie było kiedyś w Linux Mint, że z automatu był pakiet gier jakiegoś żabojada instalowany i trzeba było usuwać potem każda ręcznie a było ich ponad 30.