Ustawienie kolejności uruchamiania programów po zalogowaniu

Od dłuższego czasu korzystam z AutomaThemely (THX @Tomek ), istnieje jednak okoliczność, która sprawia, że bezsilnie zgrzytam zębami.

Następnego dnia po pracy w nocy, po uruchomieniu komputera rano zawartość systemowego zasobnika wygląda tak: day_bad
Dopiero wyłączenie CopyQ i uruchomienie go ponownie przywraca właściwy wygląd: day_ok

Rozpoczęcie wieczornej sesji też nie wygląda dobrze: noc_bad
Tymczasem powinno wyglądać tak: noc_ok

Spowodowane jest to kolejnością uruchamiania się programów po zalogowaniu. Najpierw uruchamia się CopyQ i wprowadza ikonę, która po chwili, kiedy tylko AutomaThemely zmieni wystrój, staje się nieaktualna. Gdybym umiał ustawić właściwy porządek, wówczas najpierw uruchamiałby się AutomaThemely a potem CopyQ i ikona byłaby właściwa.

Proszę o pomoc w ustaleniu kolejności programów uruchamianych po zalogowaniu
lub
ustawieniu jednolitej, kolorowej ikony programu CopyQ w zasobniku systemowym.

A sprawdziłeś w ustawieniach ikon / tacki systemowej / programów / gdziekolwiek indziej czy możesz zmienić ikonę dla tego programu. XFCE to nie moja bajka, nie wiem gdzie są odpowiednie ustawienia.

Sprawdziłeś też w samym AutomaThemely czy przypadkiem nie ma możliwości dodania własnych skryptów czy poleceń wraz ze zmianą wystroju systemu?

Wystarczy dodać taki oto skrypt

#!/bin/bash
sleep 30s
copyq
exit 0

do autostartu i nadanie mu praw wykonywalności.
Oczywiście w linii sleep możesz zmienić po ilu sekundach copyq ma się uruchamiać.
Ale sprawdzałem to u siebie na Xfce, i skrypt działa.

2 polubienia

Potwierdzam, że rozwiązanie zaproponowane przez @robson75 działa bez problemów w Xfce. Używam patentu ze sleep w kilku przypadkach, w tym jeden jest podobny do Twojego problemu @Ksen - Psensor musi startować z opóźnieniem, aby mógł pokazywać temperaturę dysku.

U mnie nie zadziałało to wprost, musiałem nieco zmienić:

  • Utworzyłem katalog ~/.myscript i wstawiłem do niego Twój skrypt z odpowiednimi atrybutami.
  • W ~/.config/autostart/copyq.desktop zmieniłem linię Exec=copyq na Exec="/home/[~]/.myscript/copyq.sh"

No i działa :slight_smile: