USTAWIENIA w Mousepad (Notatnik)

Witam wszystkich,
Niedawno znowu przesiadłem się na środowisko graficzne Xfce (to w związku z instalacją Manjaro 19.0.1 Kyria) a przez ponad półtora roku działałem w środowisku MATE.
Tutaj mam
i chciałbym ostawić tak jak było w środowisku MATE, że jak otwierałem nowy (inny) dokument w notatniku, to otwierany był on jako nowa zakładka Thunar zakładki

a nie jako dwa oddzielne okna
Thunar dwa okna
Jest gdzieś takowa możliwość ustawienia?
EDIT: otwieranie nowego dokumentu notatnika jako zakładki jest obecnie możliwe tylko w przypadku gdy w Mousepad → Otwórz plik

  1. Thunar jest to menadżer plików a nie okien.
  2. Skoro plik jest otwierany w edytorze tekstu ( tutaj Mousepad ) to należy szukać ustawień edytora tekstu - Thunar nie ma tu nic do rzeczy.

OK pomyłka z nazwą :joy: :sleepy:
Zmienię nazwę tematu - bo chodzi o Mousepad.
Wchodząc w menu Edycja → Preferencje
Mousepad preferencje
gdzie to ustawić?

Z tego co widzę i co próbuję u siebie to Mousepad nie posiada takiej funkcjonalności.

Proponuję zainstalować Geany.

Zainstalowałem Geany


ale w konsoli mam mnóstwo błędów
( geany:2657): Gtk-CRITICAL **: 16:30:20.793: _gtk_css_image_get_concrete_size: assertion 'default_width > 0' failed (geany:2657): Gtk-CRITICAL **: 16:30:20.793: _gtk_css_image_get_surface: assertion 'surface_height >

i trzeba będzie ten program odinstalować.
Podejrzę jak to jest ustawione w mousepad w środowisku MATE

W Mate domyślnym edytorem tekstu jest Pluma, a nie Mousepad, więc porównywanie ustawień za wiele nie da. Jednak instalacja Plumy to też nie najlepszy pomysł, bo pociągnie za sobą zbędne w XFCE zależności z Mate – bardziej polecałbym zainteresować się Xed, na którym ona bazuje i który z tego co widzę, ma taką samą funkcjonalność i jest pozbawiony tych zależności.

To są błędy dotyczące GTK - nie przeszkadzają one w niczym, program działa doskonale.

OK dzięki
Edytor Xed

osobiście mogę polecić Leafpad - Prosty edytor tekstowy oparty na GTK+
dział stabilnie a przeleciałem ( co do lekkich edytorów ) chyba większość

xed miałem najdłużej ale w porównaniu z Leafpad przegrywa za dużo ma zależności które ciągnie za sobą…

Ale koledze chodzi o otwieranie plików w kartach, czego Leafpad nie ma.

Daniel ale nie zmienia to faktu że jest najlżejszym notatnikiem…


do zadań gdzie mam po kilka rzeczy otwartych osobiście mam atom - gdzie z zasady mam różne ( projekty, configi itp. )

Ale to nie jest wątek o najlżejszym notatniku, więc tym sposobem robisz offtopic.