Uruchomienie windowsa 11 zawiesza linuxa (problem z kartą sieciową)

Zmieniłem niedawno płytę główną i procesor. Zainstalowałem windowsa 11 pro a potem chciałem zainstalować manjaro na osobnym dysku. Raz działało raz wyskakiwał mi hardware error ale udało mi się w końcu zainstalować. Sprawdzałem hardware i raczej jest sprawny. Sprawdzałem też różne ustawienia w biosie i nic to nie dało. Doszedłem do wniosku że manjaro (i nie tylko to distro) zawiesza mi się jeśli wejdę do windowsa, kliknę uruchom ponownie i wejdę do linuxa. Manjaro próbuje się opalić a potem komputer uruchamia się ponownie. Jeśli uruchomię linuxa od razu po włączeniu komputera to działa bez problemu. Linuxa zawiesza karta sieciowa bo po wyłączeniu karty sieciowej manjaro się nie zawiesza jeśli najpierw uruchomię windowsa. To samo występuje na EndeavourOS, debian 12, ubuntu 22.04 lts
Tutaj wstawiam logi z manjaro (nie wiem jak inaczej mogę to wstawić pastebin mi daje error “you are not allowed to paste”)
Mój PC:
Płyta: Gigabyte B550 gaming x v2 (Rewizja 1.3)
Procesor: Ryzen 7 5700x
Karta: GTX 1660 super
Mam dysk SSD nvme m2, dysk SSD SATA m2 i 2 dyski HDD
Karta sieciowa na screenie. Jeśli potrzeba jakichś logów jeszcze to mogę wrzucić tylko potrzebuję komendę

Zawiesza się na tym i potem komputer uruchamia się ponownie (tylko jeśli uruchomię ponownie komputer z windowsa i wejdę do linuxa, screen z manjaro)

Może podaj wynik polecenia “journalctl -b -1”.

Na Endeavouros po zainstalowaniu sterownika r8168 problem zniknął